Uratuj życie niechcianego psa – dlaczego powienieneś przemyśleć adopcję psa ze schroniska.

Osoby, które decydują się opieki czworonoga, wiedzą, że jest to duża odpowiedzialność. Jednak z troski do naszego ulubieńca stać nas na pewne wyrzeczenia, a nasz pies odwdźięcza się bezwarunkowym uwielbieniem, lojalnością i miłością. Nie wszystkie psiaki miały tyle pomyślności by spotkać na swojej drodze człowieka, który o nie zadba.

Uratuj życie niechcianego psa

Pies, Shi-Tzu

Autor: JakeCop
Źródło: http://www.sxc.hu

Wbrew trendowi na rasowe psiaki, wciąż są osoby, które zdecydują się na małego, porzuconego burka. Posiadanie psa z szlachetnym rodowodem nęci, są one niezwykle urodziwe, nierzadko obdzielone unikatowymi przymiotami. Jednak należy pamiętać, że tych zwierząt nikt nie wyrzuci, one zawsze odnajdą kochający dom. Dlatego nie zapominaj psów, które nie miały tyle szczęścia w życiu.

Pomyśl czy opłaca się wydać duże pieniądze na szlachetnego psa, czy może bardziej słuszne jest zabranie go z ulicy i uratowanie jego życia? Wstąp do pobliskiego przytuliska dla zwierząt i zrób rozeznanie – może któryś ze zwierzaków ujmie Cię za serce. W schronisku natrafisz na psiaki wszystkich ras i gabrytów, z pewnością któryś przyciągnie Twoją uwagę. Będziesz także mógł przebierać w wieku.

Zainteresował Cię ten wpis? Zajrzyj więc do kolejnego artykułu i czytaj karma dla kastrata dużo o ciekawiących Cię zagadnieniach.

Te młode mogą jeszcze wymagać tresury załatwiania się na dworze, te bardziej wiekowe z pewnością są już przeszkolone – zabawki dla psów.

Przygarnąłem psa! Co teraz?Jeśli jestes już uradowanym posiadaczem psa, następnym celem jest nabycie dla niego wyprawki. Będziesz potrzebował dla niego linki, obróżkę i jedzenie. Będąc w sklepie zoologicznym opłaci się zaglądnąć do działu „zabawki dla psa” i wybrać coś dla swojego pieszczocha. W asortymencie będzie mnóstwo przeróżnych akcesoriów – fruwające freesbe, gumowe kości, pluszaki – wszystko przy użyciu czego psy mogą rozładować nadmiar energii i trochę polatać.

Powinno się wystrzegać karmienia psa jedzeniem, które jest przygotowane dla nas. Często nie jest to dla niego odpowiedni pokarm i może sprowadzić problemy żołądkowe. Zabronione powinno być karmienie psa słodyczami! Mimo, że ją uwielbiają, to czekolada przyczyniają się do wytwarzania się niebezpiecznych toksyn, a te z kolei oddziałowują na układ trawienny, mózg czy serce.

Gdy tylko możesz, staraj się nie zostawiać swojego pupila na całą dobę. Pamiętaj o spacerach najmniej 3 razy na dzień. Twój pies na pewno zrewanżuje się bezwarunkową miłością i lojalnością!