I Komunia

pierwsza komunia

Autor: Iglesia en Valladolid
Źródło: http://www.flickr.com

Komunia Święta to bardzo ważna data w życiu naszych dzieci. Można ją porównać do uroczystościzaślubin.Córeczki mają na sobie białe suknie, mali dżentelmeni pięknie prezentują się w garniturach. O tym momencie wszystkie latorośle marzą od zawsze. Małe kobietki specjalnie trzymają długie włosy, żeby z tej okazji ładnie je uczesać. Ubranie jest szczególnie ważnym czynnikiem,lecz nie wpadajmy w histerię.

Większe niebezpieczeństwo, że przesadzimy ze stylizacją, niosą ze sobą dziewczynki. Chłopczyka odziewamy w smoking i sprawa rozwiązana. Natomiast przy dziewczynce ponosi nas wyobraźnia.

Zainteresował Cię przedstawiany tekst? Jeśli tak, to sprawdź też uwagi spod linku, ponieważ one również tyczą się tej kwestii.

Często mamy chcą uczynić ze swoich córek małe królewny. Zwłaszcza, że rynek, który wyczuł takie trendy, oferuje mnóstwo pokus. Suknie komunijne dziś najczęściej jest msukni ślubnej (kontynuuj)ni ślubnej. Szeroka, na kole, z bufiastymi rękawami. Do tego wiele wstążeczek, kokardek oraz innych upiększeń. Sukienki do komunii musi być niewyzywająca. To samo tyczy się pozostałych elementów. Nie dajmy bucików na koturnach, ponieważ są na to jeszcze za małe. Również fryzura musi być właściwa.

komuunia

Autor: Iglesia en Valladolid
Źródło: http://www.flickr.com

I Komunia to nie czas na dziwne uczesanie. Najlepszym sposobem jest alba. Pociechy mają na sobie jednakowe alby, dzięki czemu nikt się nie wyróżnia i nie ma okazji do niezgody, albo zazdrości. Takie stroje są skromne, lecz jednocześnie idealnie wyrażają ducha ceremonii. Jeżeli strój wisi już w szafie, warto pomyśleć o całej oprawie. Często komunie są świętowane w restauracjach lub specjalnych miejscach. Nikogo nie musimy agitować, że jest to sprawdzone rozwiązanie dla ciągle zapracowanych rodziców. Jest to duża pomoc zwłaszcza dla kobiet, na które zrzuca się powinność przyrządzenia uroczystego obiadu. A jeśli parają się tym specjaliści, mamy pewność, że każdemu będzie smakowało, a my mamy chwilę dla siebie. Oczywiście, nic nie zastąpi domowej atmosfery, ale jest to na pewno propozycja godna uwagi. Często liczba gości jest długa, dlatego pomoc kelnerów jest nieoceniona. W całym tym zamieszaniu warto pamiętać również o istocie tej uroczystości.