Unikalne odkrycia branży muzycznej – Slayer i Coma

Choć w dzisiejszych czasach światowych i wspaniałych jest ogrom grup rocka, to Slayer jest absolutnie tym, który zaważył na historii thrash metalu, a i dziś są jedną z najczęściej słuchanych grup. Ten wyjątkowo znany zespół podbił widownię swym rewelacyjnym podejściem do koncerów i wspaniałymi utworami. Te wyjątkowo znany amerykański zespół podbił krytyków swym zachwycającym brzmieniem, pięknym podejściem do muzyki i niesamowitymi tekstami.

Slayer

Autor: Florian Stangl
Źródło: http://www.flickr.com

Nie bez znaczenia jest to, że 4 z 10 albumów zdobyły status złotej płyty w Ameryce, a sam zespół wygrał dwie nagrody Grammy (przy czterech nominacjach) Utwory Slayer zawierały ślady hard rocka, undergroundu i aluzji do muzyki poważnej (na przykład w nazwie płyty Diabolus in Musica – jest to synonim oznaczający „tryton”, czyli charakterystyczny interwał, który w w średniowieczu był uważany za demoniczny dysonans) (zobacz tu). Zwłaszcza Slayer (pierwotnie „Wings of Fire”) jest uważany razem z „Wielką Czwórką” za pioniera także death metalu, którego elementy można znaleźć w krążkach Hell Awaits.

Popularny i słynny Slayer jest znany z fascynującego brzmienia utworów i eksperymentalnych dźwięków. Na początku odgrywał jedynie rolę supportu innych zespołów i grał covery Iron Maiden, później jednak – m.in. dzięki zauważeniu zespołu przez wytwórnię Metal Blade Records i opublikowaniu albumu Show No Mercy zaczęli karierę w thrash metalu. Ten moment bez wątpienia stanowiła ważny czynnik popularności zespołu Slayer, który do dziś cieszy się nieodważalną popularnością ,jak również ma ogromne ilości melomanów na całym świecie, a koncertuje dziś – także w Polsce. Jeszcze innych melomanów mogą szczególnie silnie poruszyćatrakcyjne reedycje ich wystąpień. Tak samo ceniona Coma jest znana z fascynujących inspiracji takimi zespołami, jak Led Zeppelin czy Pearl Jam. Nie brakuje tam również oryginalnych tytułów piosenek i eksperymentalnych dźwięków.

Na początku odnosiło tylko umiarkowane sukcesy (do czego aluzją jest nazwa debiutanckiego krążka Pierwsze wyjście z mroku, potem jednak – m.in. dzięki współpracy z T.Love – zaczęli karierę w polskim rocku. Z całą pewnością osobowości członków zespołu stanowiły istotny źródło oryginalnego brzmienia Comy. Coma do teraz cieszy się niezwykłą sławą ,jak również posiada ogromne ilości fanów w całej Polsce, a współcześnie usiłuje ich zdobyć na Zachodzie za pomocą anglojęzycznego krążka Don’t Set Your Dogs On Me. W kwestii poszczególnych albumów wspaniałych muzyków wybornie może poradzić sprzedawca fachowego, wyśmienicie zaopatrzonego portalu muzycznego.

Jeżeli szukasz fascynujących informacji na omawiany temat, polecam przeczytać nas, a zapewne odnajdziesz interesujące fakty.

Zwyczajowo lepiej nie żałować zbyt wiele pieniędzy na upragnione doznania słuchowe, jakie zdecydowanie zapewni Coma .

.