Co kupić na wycieczkę w góry?

Przygotowanie na wyprawę górską jest bardzo istotne – niestabilna i kapryśna pogoda, nagłe obniżenie temperatury w górach są dość powszechne. Chociaż wycieczka w góry to zdrowa forma spędzania wolnego czasu, to może się źle skończyć, jeśli nieprawidłowo się przygotujemy. Pamiętajmy, dobre buty górskie to niezbędnik, mocne plecaki turystyczne i odzież to następna rzecz.

góry zimą

Źródło: pl.tripadvisor.com

Plecaki takie muszą być przede wszystkim wygodne i pojemne na tyle, aby schować w nich nie tylko przekąski, ale i potrzebne gadżety takie jak latarka, kompas czy polar z długim rękawem.

Zanim jednak pomaszerujemy na wyczerpującą pieszą eskapadę górską, powinniśmy pomyśleć o nabyciu stosownych do tego butów. Dobrze dobrane buty trekingowe są wysokie i mają za zadanie chronić kostki przed zaginaniem się . Podłoże buta powinno być sztywne, gdyż taka podeszwa zabezpiecza naszą stopę przed dyskomfortem i skaleczeniem ostrymi kamieniami. obuwie powinno być także wodoszczelne. Znajdziemy je w porządnym sklepie wspinaczkowym. Po zakupie butów trekingowych, należy w nich trochę pochodzić, gdyż pójście na wycieczkę w góry w nowych i nienoszonych butach, może skutkować pojawieniem się męczących obtarć i odcisków, dokuczających w późniejszym podróżowaniu.

Jeśli na wyjście w góry przygotowujemy się ciepłą porą, należy pamiętać nie tylko o letnich, ale i cieplejszych ubraniach. Podstawą naszego ubioru powinny być ciepły polar, wygodne materiałowe spodnie i ciepła kurtka Goretex. Zamiast kurtki przeciwdeszczowej dobrze funkcjonuje także foliowe ponczo, które przykrywa nie tylko nas, ale i plecak turystyczny. Na wyjście w góry rekomendowane jest ubieranie się kilkuwarstwowo, jeśli jednak jak wybieramy się do wyjścia, jest ciepło, długi rękaw i długie spodnie powinny być spakowane w naszej torbie. Nasze śpiwory natomiast powinny nas zabezpieczać przed zbyt zmarznięciem.

Góry z samolotu

Źródło: en.wikipedia.org

Na tarcia i odciski należy zabrać plastry i dobre maści. Warto nie zapomnieć też o termosie lub o kubku termicznym. Jeśli natomiast zamierzamy ekstremalne wspinaczki, potrzebne jest, abyśmy odwiedzili pobliski sklep górski.

Dzisiaj prezentujemy ten materiał – jeśli jest on przydatny też dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz tutaj (https://www.avocaparkingpyrzowice.pl/noclegi.html). Upewnij się, może to także wyda Ci się interesujące.

Eksperci powinni dać odpowiednie wskazówki, jaki specjalistyczny sprzęt zapewni nam bezpieczeństwo. Można przeanalizować również nabycie batonów energetycznych bądź zwykłej czekolady, aby zapewnić odpowiednią ilość kalorii naszemu organizmowi podczas nadmiernego wysiłku fizycznego.

Źródło: Rockcentric.pl