Gry planszowe to idealna rozrywka w każdym wieku!

Posiadasz dzieci? Planujesz ciekawie i rozwijająco spędzić wieczór z najmłodszymi? Olej komputer i telewizję. Nic tak nie nie wyrabia intelektu dziecięcego, jak lektury i gry planszowe, potwierdzają to badania. Dziś doradzę, jakie gry kupić, abyś i ty także czerpał zabawę z rozgrywki.

Gra planszowa - Qwirkle

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/
Qwirkle to z pozoru prosta gra, lecz wymusza sporo myślenia. Rewelacyjnie nadaje się nawet dla najmniejszych dzieci, ponieważ reguły są łatwe do zrozumienia. Mamy do dyspozycji sto osiem barwnych tabliczek z symbolami i musimy ułożyć z nich rzędy w różnych wzorcach barwa-symbol.

Gra planszowa - Carcassonne

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/

Gra ta uczy kolorów i percepcji kształtów, i też usprawnia myślenie taktyczne, gdyż uczestnicy starają się sobie wzajemnie przeszkadzać.

Dla odrobinę zaawansowanych wiekiem latorośli proponuję klasyczną grę Carcassonne.

Koniecznie zweryfikuj ofertę dotyczącą archiwum analogicznych tekstów. Są one opublikowane na innym tego typu serwisie – zobacz je!

W odróżnieniu od większości gier, nie posiada ona w zestawie planszy, a same karty, tworzące mapę terenu, które trzeba wykładać od razu na stół. Celem gry jest najkorzystniejsza polityka rozplanowania zabudowań zajętych miejsc. Całość jest utrzymana w klimacie średniowiecznego grodu. Tytuł ten umili czas aż 6 uczestnikom i fantastycznie rozwinie myślenie strategicznie, a także da sporą wiedzę o średniowieczu. Olbrzymim plusem Carcassonne jest liczba dodatków do niej.

Gra planszowa - Cosmic Encounter

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/

W sklepach sprzedawane jest całą masę rozszerzeń, takich jak ” Inns and Cathedrals”, „Katapulta” i „Grody mosty i bazary”

A dla fanów futurystycznych klimatów znakomitą zabawą na parę godzin może stać się rozgrywka w Cosmic Encounter. Pozycja została stworzona ponad 30 lat temu i mimo to niezmiennie zachowuje grywalność. W tej grze każdy z uczestników wybiera sobie gatunek kosmity, usiłując uzyskać władzę nad uniwersum. Ta gra to wspaniała pozycja dla starszych dzieci, budująca interakcje międzyludzkie, takie jak budowanie umów i sojuszy i dążenie do wspólnego dobra. Naturalnie Cosmic Encounter intensywnie rozwija inteligencję,ponieważ nieraz konieczne jest przechytrzenie przeciwnika. Najpopularniejsza edycja przeznaczona jest dla od 3 do 6 ludzi.

Dla najstarszych pociech rekomenduję Czarne historie, zabawę, która dla maluchów okazuje się nieco za poważna. Przedstawiam reguły: zestaw zawiera karty z wywołującymi dreszcz opowiadaniami, a uczestnicy mają za zadanie odgadnąć ich przyczyny opierając się na naprowadzeniach od wyznaczonej osoby. Rozgrywka niezwykle pobudza do myślenia.