Gry planszowe to idealna rozrywka w każdym wieku!

Posiadasz dzieci? Planujesz ciekawie i rozwijająco spędzić wieczór z najmłodszymi? Olej komputer i telewizję. Nic tak nie nie wyrabia intelektu dziecięcego, jak lektury i gry planszowe, potwierdzają to badania. Dziś doradzę, jakie gry kupić, abyś i ty także czerpał zabawę z rozgrywki.

Gra planszowa - Qwirkle

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/
Qwirkle to z pozoru prosta gra, lecz wymusza sporo myślenia. Rewelacyjnie nadaje się nawet dla najmniejszych dzieci, ponieważ reguły są łatwe do zrozumienia. Mamy do dyspozycji sto osiem barwnych tabliczek z symbolami i musimy ułożyć z nich rzędy w różnych wzorcach barwa-symbol.

Kliknij ten odnośnik, a wtedy zdobądź więcej szczegółów w kontekście rozważanej w tym artykule zagadnień. Uzyskasz wtedy większą wiedzę.

Gra planszowa - Carcassonne

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/

Gra ta uczy kolorów i percepcji kształtów, i też usprawnia myślenie taktyczne, gdyż uczestnicy starają się sobie wzajemnie przeszkadzać.

Dla odrobinę zaawansowanych wiekiem latorośli proponuję klasyczną grę Carcassonne. W odróżnieniu od większości gier, nie posiada ona w zestawie planszy, a same karty, tworzące mapę terenu, które trzeba wykładać od razu na stół. Celem gry jest najkorzystniejsza polityka rozplanowania zabudowań zajętych miejsc. Całość jest utrzymana w klimacie średniowiecznego grodu. Tytuł ten umili czas aż 6 uczestnikom i fantastycznie rozwinie myślenie strategicznie, a także da sporą wiedzę o średniowieczu. Olbrzymim plusem Carcassonne jest liczba dodatków do niej.

Gra planszowa - Cosmic Encounter

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/

W sklepach sprzedawane jest całą masę rozszerzeń, takich jak ” Inns and Cathedrals”, „Katapulta” i „Grody mosty i bazary”

A dla fanów futurystycznych klimatów znakomitą zabawą na parę godzin może stać się rozgrywka w Cosmic Encounter. Pozycja została stworzona ponad 30 lat temu i mimo to niezmiennie zachowuje grywalność. W tej grze każdy z uczestników wybiera sobie gatunek kosmity, usiłując uzyskać władzę nad uniwersum. Ta gra to wspaniała pozycja dla starszych dzieci, budująca interakcje międzyludzkie, takie jak budowanie umów i sojuszy i dążenie do wspólnego dobra. Naturalnie Cosmic Encounter intensywnie rozwija inteligencję,ponieważ nieraz konieczne jest przechytrzenie przeciwnika. Najpopularniejsza edycja przeznaczona jest dla od 3 do 6 ludzi.

Dla najstarszych pociech rekomenduję Czarne historie, zabawę, która dla maluchów okazuje się nieco za poważna. Przedstawiam reguły: zestaw zawiera karty z wywołującymi dreszcz opowiadaniami, a uczestnicy mają za zadanie odgadnąć ich przyczyny opierając się na naprowadzeniach od wyznaczonej osoby. Rozgrywka niezwykle pobudza do myślenia.