Scrapbooking – dekorowanie fotografii w oryginalny sposób

Fotografie są urzekającym zbiorem wspomnień naszych przeżyć. W dodatkuestetycznie zaaranżowane zdjęcia, są niczym miód na nasze serca. Metodą, dzięki której nasze albumy będą przypominały małe dzieła sztuki jest scrapbooking. Na skutek tej metody, spoglądając na kartę wakacyjnym zdjęciem ujrzymy nie jedynie zdjęcie, ale ususzony kwiat, którym obdarował nas ukochany, miłosny liścik, napisany z myślą o nas owego pamiętnego dnia… Gdyż formą przekazu jest tu nie tylko słowo, ale także obraz.

Scrapbooking

Autor: Kate Coleman
Źródło: http://www.flickr.com

Chwytanie momentów w papierową ramkę ma ponad dwustuletnią tradycję. To w Ameryce, dawno temu, zaczęto nadawać wspomnieniom tę zachwycającą formę – fotografie wkładane do albumów przyozdabiano suszoną lawendą i rumiankiem, przyprawiano kojarzony z obrazowaną chwilą bilet kolejowy, moment uchwycony na fotografii ilustrowano odręczną notatką lub wycinkiem z gazety i… the end.

Czy ten tekst Ci się spodobał? Jeżeli tak, to żeby uzyskać podobne dane na prezentowany wątek, spójrz na informacje (www.naferie.pl/), one z pewnością również przyciągną Twój wzrok.

Przeglądanie albumów zabierało nas więc w emocjonującą podróż wspomnień i zapachów.

Scrapbooking

Autor: Kate Coleman
Źródło: http://www.flickr.com

Wielką zaletą scrapbookingu jest to, że jesteśmy w stanie sami tworzyć nasze albumy, nie wydając przy tym ani złotówki. Czasopisma, małe przedmioty, które można swobodnie pokazać w albumie, skrawki materiałów, a zatem wszystko to co związane jest z naszymi wspomnieniami – nic przecież nie kosztują. Z pewnością jeśli szukamy bardziej oryginalnych, wyszukanych dodatków możemy odwiedzić sklepy stacjonarne lub internetowe przejrzeć ofertę sklepów stacjonarnych i tych w sieci.

Czy spodobał Ci się ten materiał? Jeżeli tak, to przeczytaj poza tym szczegóły w serwisie (https://legovisko.pl/), gdyż one też mogą okazać się dla Ciebie bardzo ciekawe.

Oferta jest tak imponująca, iż można godzinami zatracić się w przeglądaniu oryginalnych dodatków, czyli zabawnych papierów, stempli czy dziurkaczy ozdobnych.

Scrapbooking (przejdź do sklepu) to nie tylko fotografia, to też technika dekorowania – nadawania zużytym lub zupełnie nie wyróżniającym się przedmiotom nowego znaczenia, za pomocą scrapbookingu możemy też stworzyć niezobowiązujące upominki, notatniki, zawieszki na drzwi, papiery do pakowania prezentów oraz ozdoby na na wiele innych okazji. Cóż ucieszy bardziej obdarowaną osobę niż własnoręcznie stworzony album na zdjęcia?
Opisywanie zdarzeń przy pomocy niby niepozornych przedmiotów, z zatrzymaną na zdjęciu chwilą, może stać się naszą pasją, dzięki której opanujemy sztukę łączenia wspomnień z naszymi zdolnościami manualnymi.