W życiu jest sporo sytuacji, w których nie wiemy nie bylibyśmy w stanie określić, jak się zachowamy

Wszystko zależy od punktu patrzenia, podobnie jak postrzeganie konkretnej sytuacji zależy od stosunku do niej. Spoglądamyna świat różnie, jedni będą to robić w pozytywny sposób, kolejni wszystko widzą w ciemnych barwach. Z czego to wynika? Z różnych doświadczeń, z tego jak nas wychowano, zależy od genów? Od wszystkiego po trochu?

Obiektyw, fotografia

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Z całą pewnością nie da się wymienić pojedynczej przyczyny konkretnego spoglądania na świat czy podejścia do życia. Nawet w sytuacji gdy konkretny bodziec powoduje kolejne wypadki, to jedna osoba inaczej zareaguje na dane sytuacje aniżeli druga. Nie jesteśmy w stanie wiedzieć, jak zareagujemy na sytuację, które można zakwalifikować jako niespodziewane, ale jednak możliwe. w jaki sposób byśmy sobie dali radę z wielka tragedią, na przykład, tragiczną śmiercią członka rodziny? Nie da się tego przewidzieć.

zdjęcie

Autor: Marian Schmidt
Źródło: Marian Schmidt

Ci, co jednak uważają, iż zachowaliby się w konkretny sposób najczęściej udali by się w inną stronę – ten zaskakujący brzeg, o którym nie myśleli świadomie. Być może nie byłoby to tak zauważalne, ten dziwny rozwój sytuacji, gdyby nie właśnie poprzednie zarzekanie się i oświadczenia. Nie da się tak łatwo spojrzeć na własne życie z dalszej perspektywy, zrobić zdjęcia z powietrza , by dostrzec, co, jak i kiedy.

Kiedy szukasz pewne dane, zerknij i sprawdź informację (http://zabudowy-samochodowe.pl/zabudowy-samochodowe/duze/) – tu znajdują się jedynie ciekawe oferty. Upewnij się, nie zawiedziesz się.

Lepiej zachować skromność i nie rozpowszechniać ostatecznych sądów, co do naszego zachowania, ponieważ możemy srogo się zawieść i w ostateczności nie być gotowym na taki rozwój wypadków założyliśmy.

Inaczej patrząc, nawet jeżeli sami nie deklarujemy, jak byśmy się zachowali w konkretnej chwili, to istnieje cała masa rzeczy, które ukazują, jak potoczyłyby się nasze losy. Pośród najistotniejszych z nich trzeba wymienić: cechy charakteru, żywiołowość, praktykę z podobnymi sytuacjami czy reakcja na podobne tragedie (ale u kogoś innego). Najbardziej obiektywnie jednak ocenią nas nieznani nam ludzie, rzecz jasna „najłatwiej” nie oznacza najbardziej zgodnie z prawdą, ponieważ osobnik z zewnątrz opiniuje nas tylko po tym, co widzi, albo co o nas usłyszy, jednakże będą to dywagacje nie mające sensu. Można je porównać na przykład do opinii ludzi którzy nie zamienili słowa z obcokrajowcem, a bazując na krzywdzących i niedorzecznych stereotypach uważają, że w dalekich krajach mieszkają tylko ludożercy.