Costa Brava i inne destynacje

Wakacje czy to w zimie, czy latem należy planować z określonym wyprzedzeniem albo nastawić się od początku na oferty last minute sprawdzonych biur podróży. Hiszpania jest łączona głównie z tańcami flamenco, niezapomnianymi plażami i słynnym hiszpańskim temperamentem.

Wakacje w ciepłych krajach

Autor: miss_yasmina
Źródło: http://www.flickr.com
Hiszpania last minute zupełnie nie musi okazać się kosztowna, tak jak wyprawa na narty do Andory ,jak i do Włoszech – to najlepsza opcja dla osób młodych spragnionych spokojnego wypoczynku na plaży, a także okazji do intrygujących imprez.

Wybrzeże słońca leżące w Andaluzji daje podróżnym dużą liczbę kurortów wypoczynkowych, niezapomnianych plaż, a także dyskotek. Znajduje się tam wiele słynnych kurortów morskich takich jak na przykład: Marbella, Torremolinos, Benalmádena, Málaga. W przerwach wylegiwania się oraz długich spacerów po plaży, można zobaczyć pieczarę w Nerja. Ogromne stalagmity i stalaktyty oraz rozmaite formacje skalne zachwycą, jak również pozwolą ustrzec się przed zbyt wielką dawką promieni słonecznych. Chcesz spędzić urlop w ciepłym miejscu? – warto sprawdzić.

Innym intrygującym regionem, z jakim naprawdę dobrze się zapoznać jest wybrzeże costa brava. Wakacje costa brava to wspaniała okazja do wypoczynku. Obszar turystyczny Katalonii rozciąga się od miejscowości Blanes aż do samej granicy z Francją. Blanes to niezwykłej urody miasteczko. Dawniej port dla kutrów rybackich, obecnie istotny kurort wypoczynkowy leżący tuż obok bardzo długiej piaszczystej plaży. Warto obejrzeć malownicze wybrzeże i zapadające w pamięć zatoczki pomiędzy Blanes a Lloret del Mar, osławionym kurortem wypoczynkowym. Okolice Lloret del Mar to wspaniałe miejsce na wakacje costa brava.

W czasie zimy dobrze jest z kolei udać się do niewielkiego państewka, Andory przyległej do granic Hiszpanii.

Zaintrygował Cię niniejszy materiał? Jeśli tak, to niewątpliwie zainteresuje Cię także ten wiarygodny tekst – on odwołuje się do tej problematyki.

Kraina gdzie dominuje teren górzysty jest prawdziwym rajem dla profesjonalnych, jak i rozpoczynających naukę narciarzy. Wpisując w wyszukiwarkę internetową andora narty, można dowiedzieć się, że na obszarze Andory znajdują się dwa bardzo popularne kurorty narciarskie: Grandvalira, jak również Vallnord. Na zapalonych amatorów zjazdów na nartach czekają tu zadbane, bardzo długie trasy zjazdowe oraz nowoczesne wyrwirączki. Odrębne atrakcje ,a także udogodnienia przewidziano rzecz jasna dla miłośników snowboardu. Poza opcją uprawiania sportów zimowych, kraj ten posiada również zapierające dech w piersiach krajobrazy.

wakacje

Autor: Phuket@photographer.net
Źródło: http://www.flickr.com
Miejscem tak samo przystosowanym do zimowych szaleństw jest ważny kurort narciarski we Włoszech, Livigno. W miejscowości znajduje się ponad trzydzieści nowoczesnych wyciągów narciarskich.

Jeżeli szukasz interesujących informacji na opisywany temat, odwiedź części zamienne do autobusów nas, a z pewnością odnajdziesz interesujące fakty.

Zróżnicowane trasy] o różnym poziomie trudności razem posiadają długość stu piętnastu kilometrów. Te atuty świadczą o tym, że w Livigno narty oraz wymarzony odpoczynek to naprawdę świetne połączenie. Na narty do Livigno można pojechać nawet w marcu. Ze względu na oryginalny mikroklimat w Livigno śnieg nie topnieje przez bardzo długi okres, leży w rejonie nawet aż do połowy kwietnia.