Kotek w naszym życiu

Dzieci w pewnym okresie dorastają do pewnej śmiałej decyzji i któregoś cudownego poranka oświadczają nam, że chcą posiadać zwierzątko. Mógł to być wpływ kolegów z podwórka. Jeżeli w sąsiedztwie jakiś brzdąc ma świnka morska lub inne zwierzątko jest na podwórku kimś. Pozostałe dzieciaki pragną przecież zwierzaka ponosić, pofiglować z nim trochę. W tym przypadku ten maluch jest panem i władcą i jedynie od jego zachcianki zależy, kto potem weźmie do ręki jego świnkę.

Jeżeli więc nasze dziecko uparło się, by mieć małego przyjaciela, powinniśmy mu przedstawić, jakie z tym łączą się następstwa. Zwierzę to nie tylko same zabawy, ale przede wszystkim poważne obowiązki. Dziecko musi sobie zdawać sprawę z tego, że zwierzątko musi otrzymywać pokarm, musi być czyszczone, a czasem- wyprowadzane. Jeśli dziecko pojmuje wagę tych wielu zasad i zgadza się na nie, powinniśmy przemyśleć sprawę.

Za każdym razem jest kłopot- chcemy kociaka, czy psa? W przypadku tej pierwszej opcji problem mycia odpada. Koty to bardzo schludne zwierzęta i lubią same zadbać o siebie. Okazują się również dużymi indywidualistami. Zawsze chodzą swoimi drogami i to one podejmują decyzję, kiedy możemy je pogłaskać, nie na odwrót. Także, decydując się na kupno kotka, wprowadzamy do swojego mieszkania absolutnego władcę. Więcej tutaj

Autor: Qole Pejorian

To, że koty mają swoje zdanie na każdy temat, zupełnie nie znaczy, że nie lubią figlować. Dlatego, aby zafundować dużą radość naszemu zwierzakowi, możemy mu kupić odpowiednie zabawki dla kota . Znajdziemy je we wszystkich sklepach zoologicznych. Możemy je także kupić w sieci.

Ciągle masz znaczne kłopoty z odnalezieniem interesującej oferty? Nie martw się – sprawdź te propozycje (https://www.equiversum.pl/pl/c/Oglowia/69), one z pewnością Cię nie rozczarują.

Do najczęściej kupowanych należą myszy. Są one dostępne w wielu formach. Zwykle są napełniane kocimiętką. Mogą się przydać jako gryzaczek lub narzędzie zabawy.

Robiąc zakupy za pośrednictwem sklepu w sieci można od razu zakupić odpowiednią karmę dla kotów, która będzie zawierała odpowiednie dla naszego zwierzaka elementy odżywcze. Odpowiednie odżywianie to gwarancja, że nasz kot będzie rósł tak jak trzeba, a jego futro będzie cudownie lśnić.