Wszystko o szeklach, obejmach oraz śrubach

śruby

Źródło: www.morguefile.com

Szekla jest metalową klamrą zazwyczaj w kształcie symbolu U. Używana jest wszędzie tam gdzie należy pośpiesznie połączyć przykładowo liny. Ma ona rozmaite przeznaczenia przykładowo przy sprzęcie motorowodnym, w garażu, w warsztacie, w sumie wszędzie tam gdzie mamy zamiar coś uczepić, przywiesić lub zawiesić. Każda nabyta przez nas szekla powinna posiadać stosowny atest. Bardzo często szekle – kliknij i sprawdź – wykorzystywane są na jachtach, czyli jednostkach pływających służących między innymi do celów rekreacyjnych. Należy ona do tak zwanych zapasowych drobiazgów, które powinien mieć niejeden żeglarz w swojej tak nazywanej skrzynce bosmańskiej. Powinno być ich w zapasie znacznie więcej, bowiem wielokrotnie wlatują do oceanu i zatapiają się.

Obejma zaciskowa służy na przykład do przymocowywania węży z grubej gumy. Również wykorzystywana jest do rur wówczas wykonana jest ze stali nierdzewnej. Użycie stali nierdzewnej istotnie zmniejsza masę obejmy i czyni ją bardziej elastyczną. Jest ona wtenczas o połowę lżejsza od standardowych obejm żeliwnych. Warto też pamiętać o tym, że stal nierdzewna nie ulega korozji. Dzięki temu spokojnie może być wykorzystywana na zewnątrz, albowiem zmienne warunki pogodowe nie mają na nią żadnego wpływu.

śrubka

Źródło: www.morguefile.com

Śruby nierdzewne są gwarancją świetnej jakości a także długowieczności. Zazwyczaj stosowane to śruby A2 nazywane potocznie, jako właśnie nierdzewne a także śruby (następna strona) A4 określane śrubami kwasoodpornymi. Te pierwsze stosowane są na przykład do produkcji sprzętu AGD. Te drugie są bardziej wytrwałe na korozję aniżeli pierwsze i stosuje się je w głównej mierze w przemyśle celulozowym a też w przemyśle spożywczym i okrętowym. Śruby różnią się między sobą głównie wielkością, strukturą łba oraz zakończeniem. Śruby nierdzewne znakomicie nadają się na zewnątrz, gdzie panują zmienne warunki klimatyczne. Nierdzewność takich śrub czy ogólnie stali uzyskuje się dzięki dodaniu do stali należytych dodatków stopowych na przykład chromu. Dzięki temu stal nierdzewna może być stosowana w środowisku agresywnym, jest ona wytrzymała na znaczne temperatury i posiada lśniący połysk.

Źródło: metfix.com.pl