Na ryby do krainy szwedzkich jezior – urlop na świeżym powietrzu

Popularne kryminały to nie jedyny atut nadbałtyckiego północnego sąsiada. Szwecja naszym rybakom dała się poznać jako cudowne miejsce na…

wyprawy wędkarskie (polecamy te na ). Znakomite łowiska czekają w morzu, strumieniach i jeziorach. Kłusownictwo tam zupełnie nie występuje, a tereny wędkarskie nie są zaśmiecane.

Poza tym cztery najrozleglejsze jeziora Szwecji – Hjälmaren, Vättern, Storsjön i Vänern nie są objęte nakazem wykupienia pozwolenia na połów. hipoterapia warszawa wędkarska to jest pasja! A na jakie ryby możemy zapolować w tym raju dla wędkarzy?

W szwedzkich łowiskach króluje szczupak. Jest go zdecydowanie więcej, niż nad Wisłą, a na dodatek regularniej dają się schwytać spore okazy. Przygotujcie się na szok, gdy na końcu żyłki zobaczycie ponad 10 kilogramową rybę! Okres na szczupaka trwa cały rok, bo w tygodniach zimowych można go wyławiać z przerębli. Pozostałe gatunki obficie tu występujące to sandacz, troć, łosoś, pstrąg i okoń. Zwłaszcza ten ostatni w Skandynawii osiąga spore wymiary.

Nie czekaj! Prosimy – kliknij po więcej (https://jadenapodlasie.pl/) w link i baw się dobrze. Opracowaliśmy tam dla Ciebie wiele ciekawych artykułów.

To, co w nad Wisłą zwykle jest rekordem, w szwedzkiej krainie może okazać się przeciętnym wynikiem.

Najpopularniejsze łowiska w Szwecji to jeziora Yxern (południe), Nedre Dalälven, Vänern, Vättern, rzeki Torneälven, Kaitumälven i Byskeälven i Zatoka Hanö. To do ich brzegów urządzane są najczęściej wyjazdy wędkarskie. Piszę tu o zorganizowanych wycieczkach na ryby z zewem przygody, robionych przez dobre firmy. Takie oferty można znaleźć w dużej liczbie w sieci. W koszcie turnusu otrzymujemy zazwyczaj pozwolenia na łowienie, przewóz promem lub samolotem, instruktora lub przewodnika i aktualne atlasy szwedzkich łowisk.

Zalecamy własnoręcznie poserfować w sieci, by wybrać dobre warunki i ceny takich przedsięwzięć. Być może, że nasza kolejna wycieczka na ryby będzie życiowym doświadczeniem!