Parę porad dla wybierających się w góry

Oto one. Wreszcie nadeszły. Długie dni wyglądane, planowane i wymarzone. Pełne słońca, plaż, góry i radośnie wypełnionego czasu. Pora relaksu i oddechu, odejścia od codzienności i nijakości. Wizytujemy nasz sprawdzony sklep górski i już pora wyjazdu. Najukochańsza pora w roku – wakacje.

W co się warto zaopatrzyć

Piękno gór

Źródło: bestoutdoorphotos.com

Destynacji letnich wycieczek jest dużo. W tym artykule zajmiemy się dokładniej jednym z nich – górom. W naszym kraju wakacje w górach są w modzie, ale o paru rzeczach zwiedzający mają małą wiedzę. A głównie o tym, o czym nie powinno się zapominać, przeszukując sklep górski przed udaniem się w drogę.

Najważniejszym zakupem są oczywiście buty trekkingowe. W góry nie należy wyruszać w adidasach, czółenkach, butach na obcasach, sandałkach czy innym, przeznaczonym głównie do spacerowania po płaskim i nietrudnym terenie, obuwiu. Rzecz jasne jeżeli planujemy się podjąć znaczniejszego wyzwania, niż piesze górskie włóczęgi, buty trekkingowe muszą zostać zastąpione przez buty wspinaczkowe. To trzeba powiedzieć bez ogródek: nekropolie są usiane lekkoduchami, którzy ruszyli w tatry w złych butach.

Niezbędne wyposażenie

Ważny jest również nabytek wygodnego i ładownego plecaka, w którym będziemy nosić odzież na zmianę, konserwy, śpiwory i inne rzeczy. Wybierając markę, dobrym wyborem są plecaki Deuter.

W góry trzeba wsadzić w kieszeń sprawną komórkę z wytrzymałym akumulatorem, parę sztuk zapasowych baterii, latarkę, busolę i sprawdzone mapy szlaków górskich. Fajnie jest także nieść przy sobie krótkofalówkę, zestaw nawigacja satelitarna i aktualne namiary do TOPR – taki sprzęt sprzedaje każdy porządny sklep turystyczny.

Jeżeli ta publikacja dała Ci do myślenia, to zerknij na omówienie, które analizuje podobną problematykę. Tamten wpis zapewne również Cię zaintryguje, więc kliknij tutaj.

Zwykle brakuje czasu, by czekać na ich przybycie, stąd spakowanie apteczki turystycznej może ocalić życie.Pewnie nie muszę wam przypominać o pożywieniu (stare dobre konserwy) oraz o zapakowaniu ze sobą… po prostu rozsądku.

Jak dbać o bezpieczeństwo

Górska wyprawa

Źródło: www.citypictures.net

Jeśli już poruszamy kwestię bezpieczeństwa w górach, trochę informacji o tym temacie. Mądrze jest pamiętać o dwóch zasadach. Pierwszą z nich jest zakup ubezpieczenia. Bardzo często nawet gdy zachowamy zasady bezpieczeństwa może się nam przydarzyć wypadek.

Prezentowany tekst Ci się spodobał? To odwiedź odnośnik (http://miliongadzetow.pl/kategoria-produktu/zegary-i-stacje-pogodowe/zegary-wiszace/), a znajdziesz więcej podobnych danych, które także będą fascynujące.

Koszty leczenia mogą być drogie i dobrze mieć to na uwadze. Po co do kłopotów ze zdrowiem dorzucać kłopoty finansowe? Lepiej zakupić ubezpieczenie i mieć ten problem z głowy.

Drugą ważną rzeczą jest zawsze informowanie kogoś o naszym celu wyprawy danego dnia przed wyjściem na szlak. Przez to ktoś zauważy, że przykładowo nie wróciliśmy na noc i zadzwoni po pomoc. W przeciwnym wypadku przez kilka dni ludzie w schronisku mogą nie wiedzieć co się dzieje, a przecież w momencie wypadków szybka pomoc jest nieodzowna.

Góry są cudowne, jednak dobrze zadbać o to, by z naszej wycieczki przyjechać cało i móc opowiedzieć o niej przyjaciołom.

Źródło: szostaki.pl