Samotność jest w stanie dotknąć każdego. Nie można się jej poddawać, ponieważ można z nią wygrać

Samotność to zmartwienie z którym boryka się dzisiaj dużo osób. Żyjemy w otwartym świecie, korzystamy z najnowszych technologii i środków komunikacji i równocześnie czujemy się bardzo samotni. W przeszłości samotność była związana głównie z osobami w podeszłym wieku.

ojciec z synem

Autor: Felipe Fernandes
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj z powodu samotności problem mają dzieci, młodzież, osoby dorosłe stanu wolnego ale również osoby pozostające w związkach. Samotny ojciec nie jest tu więc odstępstwem. Dość często o samotności mówią na przykład kobiety starsze, które maja za sobą karierę, wychowały dzieci a po ich dorośnięciu nie mają co ze sobą zrobić.

Osobom po pięćdziesiątce niezwykle trudno jest odszukać sobie innych znajomych, z którymi będzie można pójść na wycieczkę czy na kawę. Samotność to dość dokuczliwy stan umysłu, kiedy człowiek czuje, że nikomu go nie brakuje, nikt go nie rozumie oraz ma świadomość, że w przypadku nagłego zdarzenia kłopotów zdrowotnych nie ma kogo poprosić o pomoc.

Dorośli ludzie, którzy mają stabilizację rodzinną i tę związaną z pracą zwykle samotni rozpoczynają się czuć po śmierci swoich rodziców i teściów, ponieważ zdają sobie sprawę, że aktualnie nie posiadają już nikogo. Dosyć przykra jest również samotność w małżeństwie czy związku. Tysiące osób latami może tkwić w toksycznych związkach i z różnorodnych powodów nie może zdecydować się na zmianę. Samotność to coś co może zdarzyć się każdemu, miejmy na względzie jednak, że nie możemy jej świętować, pozwolić na to by została w życiu na długo.

mężczyzna

Autor: Adam charette
Źródło: http://www.flickr.com
zazwyczaj musimy wypróbować wychodzenia z samotności. Nie jest ważne, kim jesteśmy, czy samotną kobietą czy samotnym mężczyzną z dzieckiem, bo zazwyczaj istnieje szansa, by coś na to poradzić. Można próbować odnawiać stare kontakty lub szukać nowych.

Wiele możliwości daje sieć, bo są tu portale randkowe oraz pozostałe społecznościowe, gdzie ludzie o adekwatnych zainteresowaniach umawiają się na spotkania. Nowych znajomych trzeba też szukać w bliskim otoczeniu. Pewnie warto nawiązywać rozmowę z sąsiadem, sprzedawczynią w sklepie albo załapać się na kurs związany z hobby, gdzie także będziemy mogli poznać nowe osoby. Możliwości jest naprawdę mnóstwo, musimy tylko spróbować.