Dlaczego gry mmorpg cieszą się tak wielką popularnościa?

Świat internetu w pełni przeładowany pozostaje różnorodnymi portalami, od edukacyjnych po relaksacyjne. Jednakże jakie zabawy jesteśmy w stanie tam znaleźć. Podstawowymi są gry, które podzielone zostały na kilka grup m.in strategiczne, planszowe, karciane a także różne.

kliknij

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Z owych typów bardzo dużą popularnością cieszą się gry strategiczne. Jak sama nazwa wskazuje, musimy obrać podobną taktykę jak i strategię, aby pokonać przeciwnika. Niejeden grający musi okazać się bardzo dobrym przywódcą. Jedną z owych gier jest bez wątpliwości GoodGame Empire. W tej grze przenosimy się w średniowieczny świat, w jakim do naszego obowiązku należy stać się bardzo dobrym, silnym królem. Jak w niejednej grze, zaczynamy tak naprawdę od zera, posiadając jedynie zamek jak i kilka zasobów. Z upływem czasu rozbudowujemy swoje królestwo, udajemy się na wojny a jednocześnie powinniśmy bronić swoich pozyskanych zasobów.

Najpierw musimy rozbudować budynki, które zaopatrują nas w zasoby, jakich potem wykorzystujemy do poszerzenia kolejnych budynków oraz wytworzenia wojska. I tak musimy jak najszybciej wzmacniać swoją rangę w GoodGame Empire. Należy także poszukać sobie sprzymierzeńców, tak żebyśmy razem chronili swoich królestw, swoich zasobów a dodatkowo rośli w siłę pośród jakichkolwiek przymierzy w świecie. W pierwotnym etapie gry przymierza nie są tak znaczące, przy czym wraz z rozwojem swojego królestwa zdobycie wsparcia jest formalnie jedyną możliwością przetrwania.

Gra komputerowa

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Element scalający gry strategiczne to koncepcja wg, jakiego napisane zostały gry. I właśnie na podstawie planu napisane są gry MMORPG (więcej znajdziesz tutaj). W tego rodzaju grach to my sami wyszukujemy sobie osobę i ją rysujemy. Standardowo na wstępie bierzemy sobie jedną z kilku udostępnionych istot. Następnie nabieramy wprawę poprzez wykonywanie poleceń, walk z różnymi graczami, lub ekspedycje na wyjątkowo trudne potwory. Cały czas musimy ulepszać swój ekwipunek oraz trenować swoją postać.

Ekscytuje Cię taki niebanalny artykuł? Jeśli tak, ponadto zerknij koniecznie na tekst, który został opublikowany w tym miejscu – on także wzbudzi twoją ciekawość!

Także w grach typu MMORPG musimy stworzyć klan, przymierze i poszukać wsparcia w innych graczach. Gry mmorpg jest to jeden z najpopularniejszych rodzai gier na globie. Według statystyk z 2014 roku w taki rodzaj gier na świecie grało prawie 70 milionów osób.