Dlaczego gry mmorpg cieszą się tak wielką popularnościa?

Świat internetu w pełni przeładowany pozostaje różnorodnymi portalami, od edukacyjnych po relaksacyjne. Jednakże jakie zabawy jesteśmy w stanie tam znaleźć. Podstawowymi są gry, które podzielone zostały na kilka grup m.in strategiczne, planszowe, karciane a także różne.

kliknij

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Z owych typów bardzo dużą popularnością cieszą się gry strategiczne. Jak sama nazwa wskazuje, musimy obrać podobną taktykę jak i strategię, aby pokonać przeciwnika. Niejeden grający musi okazać się bardzo dobrym przywódcą. Jedną z owych gier jest bez wątpliwości GoodGame Empire. W tej grze przenosimy się w średniowieczny świat, w jakim do naszego obowiązku należy stać się bardzo dobrym, silnym królem. Jak w niejednej grze, zaczynamy tak naprawdę od zera, posiadając jedynie zamek jak i kilka zasobów. Z upływem czasu rozbudowujemy swoje królestwo, udajemy się na wojny a jednocześnie powinniśmy bronić swoich pozyskanych zasobów.

Najpierw musimy rozbudować budynki, które zaopatrują nas w zasoby, jakich potem wykorzystujemy do poszerzenia kolejnych budynków oraz wytworzenia wojska. I tak musimy jak najszybciej wzmacniać swoją rangę w GoodGame Empire. Należy także poszukać sobie sprzymierzeńców, tak żebyśmy razem chronili swoich królestw, swoich zasobów a dodatkowo rośli w siłę pośród jakichkolwiek przymierzy w świecie. W pierwotnym etapie gry przymierza nie są tak znaczące, przy czym wraz z rozwojem swojego królestwa zdobycie wsparcia jest formalnie jedyną możliwością przetrwania.

Gra komputerowa

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Element scalający gry strategiczne to koncepcja wg, jakiego napisane zostały gry. I właśnie na podstawie planu napisane są gry MMORPG (więcej znajdziesz tutaj). W tego rodzaju grach to my sami wyszukujemy sobie osobę i ją rysujemy. Standardowo na wstępie bierzemy sobie jedną z kilku udostępnionych istot. Następnie nabieramy wprawę poprzez wykonywanie poleceń, walk z różnymi graczami, lub ekspedycje na wyjątkowo trudne potwory. Cały czas musimy ulepszać swój ekwipunek oraz trenować swoją postać. Także w grach typu MMORPG musimy stworzyć klan, przymierze i poszukać wsparcia w innych graczach. Gry mmorpg jest to jeden z najpopularniejszych rodzai gier na globie. Według statystyk z 2014 roku w taki rodzaj gier na świecie grało prawie 70 milionów osób.