Zabawki dla dzieci, ćwiczące zdolności manualne

Za nami już czasy, w których prosta lalka i klocki drewniane to były jedyne zabawki, jakie można było kupić. Dzisiejsi rodzice mają duże wymagania i chcą, żeby zabawki pełniły dodatkowo rolę kształcenia poprzez zabawę, uczyły kształtowania jakichś przydatnych umiejętności przez dziecko. Świetnym pomysłem jest zakup zabawek, rozwijających zdolności manualne.

zabawa

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki zabawkom, zobowiązującym do kreatywności, precyzji i opanowania, wyrabiamy w dziecku umiejętności, które przydają się w dorosłym życiu. Edukacja >> istotnie więcej super-edu.pl podana w formie radosnej zabawy to najlepszy sposób na każdego maluszka. Wśród manualnych zabaw ostatnich lat ciągle króluje ciastolina lodziarnia, ogród zoologiczny, a może bar z fast foodem – z ciastoliny można wyczarować niemal wszystko!

Specjalne komplety tematyczne zawierają foremki, urządzenia do wyciskania określonych kształtów i sprawiają, iż zabawa zupełnie zajmuje dziecko. Z takiej kreatywnej zabawy wynikają same zalety, maluch uczy się rozróżniać kolory, odwzorowywać przedmioty według szablonu podanego na pudełku, ćwiczy dłonie w czasie nakładania ciastoliny do niewielkich foremek, czy tworzenia wybranych kształtów. Ponadto, stworzone podczas zabawy lody, hamburgery, czy inne przedmioty, można wykorzystać przy innej zabawie, na przykład w dom. Dobry przykład to .

Wprowadzając do wyszukiwarki internetowej tekst: ciastolina lodziarnia, natychmiast zauważymy, iż dostępnych jest sporo różnorodnych zestawów. Jedne są wyjątkowo rozbudowane, inne dość skromne i chodzi tu nie tylko o ilość załączonej ciastoliny, lecz także o zróżnicowanie dołączonych maszynek i foremek.

Zainteresował Cię nasz tekst? Zajrzyj zatem do następnego zagadnienia i czytaj symbolika liczb do woli o intrygujących Cię kwestiach.

Rzecz jasna, im bardziej zróżnicowany zestaw, tym bardziej atrakcyjny będzie dla bawiącego się dziecka, ale jeżeli pragniemy się upewnić, czy malec będzie zadowolony z takiej zabawki, można na początek wybrać mniejszy zestaw, który w przyszłości uzupełnimy o następne elementy. Koniecznie zobacz też ofertę Hurtowni Zabawek.

Takie zestawy pozwalają na wspólną zabawę z dzieckiem, lecz dzieci świetnie radzą sobie również bawiąc się samodzielnie lub z kolegami, wystarczy zademonstrować im możliwości zestawu oraz zachęcić do wymyślania nowych rzeczy – to bardzo pobudzi ich wyobraźnię i kreatywność. W czasach błyszczących i głośnych zabawek, które przyciągną uwagę dziecka tylko na krótki moment, warto kupić coś wyjątkowego i zarazem pożytecznego.