Odwiedzanie interesujących terenów z pomysłem, blisko przyrody

Czasami wystarczy trochę samozaparcia, niewiele doświadczenia ale też i fantazji, by sprawić sobie wspaniały weekend, nabrać sił i wrócić w poniedziałek skoro świt do pracy z bagażem pełnym nowych sił witalnych. Istnieją miejsca, otoczone ze wszystkich stron leśnym drzewostanem a na dodatek ten drzewostan w każdą stronę ma po kilkanaście kilometrów.

polowanie

Autor: Mike Riela
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ma tam oświetlenia ulicznego. W nocy, gdy wszyscy mieszkańcy, w liczbie 40 idą spać, możemy śledzić wszystkie ugwieżdżone niebo a mleczna droga aż wylewa się z nieba. Lub też wiją się rzeki, które żegnają jedną wioskę, machając jej na do widzenia, przepływają przez polodowcowe góry i lasy, i spotykają następną wioskę gdzieś dopiero po paru godzinach.

Taki odcinek możemy przejść pieszo, lub też popłynąć spływem kajakowym. Albo są doliny górskie, być może kiedyś nawet licznie zamieszkałe, bądź zupełnie na odwrót, są wręcz niedostępne dla zwykłych śmiertelników. Takie które wiją się wzdłuż wzniesienia, nie posiadając wcale budynków a jeśli już, to są to fundamenty opuszczonych chałup. Dzikie łąki, bagniska i cudowne widoki. A gdzieś na końcu takich miejsc znajduje się punkt docelowy – pole namiotowe, polanki, źródła rzek, z którymi możemy zapoznać się raz a dobrze.

Jeśli uważasz, że chcesz odszukać podobne posty, to zobacz wskazówki ze strony (https://antykistarocie.pl/) – to nieco odmienny punkt widzenia, ale też jest godny polecenia.

W takich okolicznościach niezbędna jest zapewne siatka maskująca do przykrycia namiotu lub odgrodzenia terenu. Z takiej siatki (http://www.poldannet.pl/pl) maskującej można tez zrobić coś w rodzaju dachu, który znakomicie ochroni nas przed słońcem.

las

Autor: SarahMcD
Źródło: http://www.flickr.com
Siatka maskująca znakomicie sprawdzi się jako tworzywo do przykrycia czatowni dla fotografów, ornitologów oraz w czasie polowań i obserwacji zwierzyny. Świetnym pomysłem może być śledzenie z ukrycia, po to by zobaczyć bardzo naturalne poczynania ptaków czy innych zwierząt. Wtedy warto przykryć się siatką maskującą i dodatkowo w odzież myśliwską – wejdź tu. Czasami tego potrzebujemy – urwać się gdzieś, porozglądać się we wszystkie cztery strony i stwierdzić „tu jest cudownie”. Może niecałkowicie odseparowywać się do zera, w stylu namiot w dziczy, ale po prostu zgłębić obszary w miarę niezdobyte, na uboczu, gdzie możemy obcować jedynie z przyrodą. Najprościej mówiąc wylogować się od życia.