Jak przeżyć I Komunię Świętą?

Uroczystość I Komunii Świętej coraz bliżej i zaczynamy popadać w nerwowość. Jak sprawić, żeby godnie przeżyć to święto, uczynić go ważnym wydarzeniem rodzinnym, a jednocześnie nie dać się skusić zewnętrznemu wymiarowi tego święta i obłędowi prezentów, który sprawi, że zmarnujemy to, co najistotniejsze – przeżycie duchowe całej rodziny.

Ubrania na pierwszą komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Warto mieć świadomość, że to to od nas zależy, jak zostanie przeżyta Pierwsza Komunia przez nasze dziecko. Dyskutujmy z nim o tym i wytłumaczmy mu znaczenie tego święta, jego charakter duchowy. Stwórzmy listę niezbędnych i istotnych dla nas gości – przyjęcie pierwszokomunijne to nie wesele, zaprośmy więc na nie wyłącznie najbliższą rodzinę i przyjaciół, którzy odegrali ważną rolę w życiu naszego dziecka. Zaproszenia możemy opracować sami w programie graficznym lub korzystając z pomocy zaprzyjaźnionego grafika. Aby było niepowtarzalne, wykorzystajmy fotografię naszego dziecka i razem z naszą pociechą opracujmy indywidualny, pozbawiony sztampy tekst.

Odpowiedzmy sobie na pytanie: czy prezenty to najważniejsza rzecz w tym święcie? Czy komputer, ipod, quad lub play stadion sprawi, że przeżyjemy je radośniej? Porozmawiajmy o tym z naszym dzieckiem, wytłumaczmy mu, że pierwsza komunia to przeżycie przede wszystkim duchowe, a nie materialne. Poprośmy rodzinę, by ograniczyła się do skromnych, ale cennych pod względem emocjonalnym prezentów, które będą ważną pamiątką na całe życie. Złoty łańcuszek lub medalik, piękny album, aparat fotograficzny, zegarek – to pamiątki na całe życie, które swoją emocjonalną wartością odpowiadają powadze tego święta.

Bez zwlekania zobacz tekst na portalu, w którym także odnajdziesz informacje traktujący o podnoszonej w tym artykule kwestii. Niewątpliwie jest w nim coś ciekawego dla Ciebie.

Jeśli rodzina zdecyduje się na prezenty w postaci jakieś sumy pieniędzy, przeznaczmy fundusze na naukę naszego dziecka, np. kurs angielskiego. Musimy jednak otwarcie porozmawiać o tym z dzieckiem, by nie czuło się gorsze na giełdzie prezentów, jaka po pierwszej komunii jest uprawiana w szkole. Nasze dziecko na pewno jest już dostatecznie dojrzałe, by pojąć nasze intencje, a wspólnie podjęta decyzja na pewno ukształtuje jego charakter.

Przedstawiany pomocny link zawiera informacje, które przedstawiają ten temat, zatem jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej – zapraszamy do nas!

Ubiory komunijne

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Kolejny wrażliwy temat to moda pierwszokomunijna, zwłaszcza sukienki na pierwszą komunię Jeśli w naszym kościele dzieci nie zakładają alby, wyszukajmy w Internecie firmę, która szyje stroje komunijne, lecz wybierzmy prostą i skromną sukienkę. Nie ma nic smutniejszego niż dziewczynki-bezy, będące komiczną kopią panien młodych.

I wreszcie obiad pierwszokomunijny. Unikajmy lokali, w których posadzą nas na wspólnej sali z sześciorgiem innych rodzin, które zakłócą nam rodzinne spotkanie. Jeśli mamy dom, zdecydujmy się na wynajęcie firmy cateringowej i zróbmy przyjęcie w salonie, a nawet – przy ładnej pogodzie – w ogrodzie. Utrwalanie tego dnia na zdjęciach czy filmach zlećmy komuś z przyjaciół, a sami skupmy się na rodzinie – mamy tak niewiele okazji, by pobyć razem z naszymi krewnymi – nie zmarnujmy tego!