Nowoczesne wsparcie sprzedaży

Współcześnie przedsiębiorstwo, by zabłysnąć i zacząć dominować na rynku, musi korzystać z dobrodziejstw nowatorskiego marketingu jakim są takie programy lojalnościowe jak np oferowane na . Spójrzmy prawdzie w oczy, tradycyjna reklama w radiu i telewizji to już za mało. W biegu po klienta i zdobycie jego lojalności, należy wyłożyć więcej czasu i środków.

Sprzedaż w XXI wieku

Źródło: flickr.com

Wsparcie sprzedaży to niezwykle ważny aspekt . Może być realizowane poprzez rozmowy indywidualne z klientami, pokazy grupowe bądź pozakupową obsługę klientów przez call center. Wsparcie sprzedaży to element filozofii, która mówi, że przyciągnięcie konsumenta to dopiero początek. Następnie musisz go do firmy przywiązać.

Przywiązanie do firmy świetnie kreują programy lojalnościowe.

Zaintrygowały Cię myśli opracowane w tym wpisie? Odczuwasz jednakże niedosyt? Więc zapraszamy do następnej witryny – naciśnij tu program do rozliczania pit i przenieś się tam.

Posiadają one różne formy. Najczęściej spotykane naturalnie są talony, które kupujący dostaje po zrobieniu zakupów. Gdy zbierze założoną liczbę, kupony są zamieniane na dobra. Badania mówią, iż towar za talony niekoniecznie musi być funkcjonalny ani potrzebny klientowi, by ten poczuł potrzebę jego otrzymania. Program lojalnościowy ma za zadanie przywiązać klienta do logo, sklepu albo dobra i zatrzymać jego lojalność poprzez wrażenie stania się częścią czegoś i bycia nagradzanym.

Powinniśmy zastanowić się nad tym jak zbierane będą punkty – czy będą to na przykład nalepki, pieczątki czy może kodowane na karcie punkty. Należy naturalnie zaprojektować także katalog nagród. To nasza decyzja w jakiej formie – czy fizycznie dostępnej w sklepie książeczki czy może na stronie internetowej – albo może i tak i tak. Przygotowanie tego rodzaju działań zależy od wielkości budżetu oraz pomysłu. To jasne, najlepiej dostosować jego formę do specyfiki branży – odpowiednio dopasować nagrody i liczbę punktów niezbędną do zebrania. Jeśli posiadamy dobry dział promocji, z pewnością uda się nam tego rodzaju wsparcie sprzedaży dobrze zastosować.

To wszystko składa się na nowoczesny marketing relacji. Polega on generalnie na zdobyciu lojalności klienta i budowania długotrwałej więzi. Kluczowe jest, żeby nabywca poczuł się niezbędny i istotny w funkcjonowaniu danego biznesu. By to osiągnąć, konieczne jest podtrzymanie interakcji konsument-firma.

Karta na punkty

Nie licząc wymienionych wcześniej narzędzi, najłatwiej taką relację wytwarza marketing w cyberprzestrzeni, a zwłaszcza na portalu społecznościowym Zuckerberga. Dzięki umiejętnie prowadzonym fanpage’om, wynajęci specjaliści od PR mogą stworzyć więź z klientami, zobaczyć ich opinie.

Zaintrygował Cię nasz artykuł? Zatem będą przydatne ekstra źródła, które dostarczą Ci sporo szczegółów na ten temat. Zachęcamy zatem do wejścia w podany link.

Pozwala to na stworzenie dużej bazy klientów i prawidłowe stargetowanie towarów i usług oraz na efektywne formułowanie aktywności reklamowych.

Gdy niespecjalizujemy się w strategiach marketingowych, naturalnie mamy możliwość zlecić zaprojektowanie tej kampanii zewnętrznej firmie. Wtedy będziemy mieć gwarancję, że nasz program zstanie przygotowany z najwyższą starannością i przede wszystkim przyniesie planowane rezultaty czyli pomoże zatrzymać obecnych klientów i pozyskać nowych.

Źródło: Bonus Club