Przygotowanie do triathlonu – czyli jak dbać o własne postępy i wyróżnić się na tyle pozostałych pasjonatów

Każdy sportowiec na pewno zdaje sobie sprawę, że wszelkie postępy w danej dziedzinie niewątpliwie motywują do dalszych działań. Jedną z najbardziej wymagających dyscyplin jest zapewne triathlon, który stanowi dyscyplinę łączącą zarówno pływanie, bieganie, jak także kolarstwo, a co za tym idzie wymagający szczególnych ćwiczeń przygotowujących. Każdy osoba pragnąca wyróżnić się w tej dyscyplinie powinna dokładnie poznać własne wszystkie możliwości oraz dokonać starań, aby jej kondycja była na oczekiwanym poziomie.

człowiek podczas biegania

Autor: Georgie Pauwels
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na triathlon powinniśmy postawić sobie dokładnie wyznaczone cele, za sprawą których będziemy mogli osiągnąć oczekiwane wyniki. Przygotowanie do triathlonu wymaga ćwiczeń nad umiejętnościami w trzech różnych dyscyplinach, takich jak pływanie, bieganie jak również kolarstwo.

Czy szukasz na tej stronie czegoś bardzo zajmującego? Zapraszamy więc do następnego artykułu. Trzeba tylko kliknąć w poniższy link.

Zapewne najwięcej ćwiczeń wymaga od sportowców pływanie, ponieważ obowiązkowy wynik to przepłynięcie 1500 minut w 40 minut, co zdecydowanie stanowi dość trudne zadanie. Warto jednak sprawdzić się w tej dyscyplinie jak także zatroszczyć się o regularne bicie osobistych wyników. Kolarstwo także nie należy do najprostszych dyscyplin, ponieważ jak wiadomo różni się ono nieco od technik stosowanych w czasie popularnych wycieczek rowerowych. Każda osoba decydująca się na ten sport powinna już bardzo dobrze wiedzieć, jak wygląda wymagana pozycja kolarza, który powinien dbać o pochyloną sylwetkę jak również mieć na uwadze, aby dłonie zawsze znajdowały się w nieopodal klamkomanetek. Wymagany wynik do jakiego musi dążyć każdy kolarz to pokonanie 30 km w ciągu godziny. Przygotowanie do triathlonu to także troska o odpowiednią kondycję w czasie biegania, co średnio zaawansowanym sportowcom sprawia najmniej trudności. Wynik, jaki musimy osiągnąć przygotowując się do triathlonu to pokonanie 10 kilometrów w 55 minut, co zdecydowanie nie jest niemożliwe.

kolarstwo

Autor: gabrielvilela
Źródło: http://www.flickr.com
Zdecydowanie powinniśmy dokonać wszelkich starań, aby nasze osiągnięcia dawały nam radość oraz motywowały nas do kolejnych postępów. Każdy sportowiec na pewno ma na uwadze, jak mnóstwo radości daje bicie osobistych rekordów oraz wyróżnianie się na tle innych sportowców. Powinniśmy pamiętać, iż triathlon przyczynia się nie tylko do poprawy naszego samopoczucia, ale też zdrowia, a jeśli mamy możliwość, aby połączyć ze sobą te dwie korzyści, nie pozostaje nic innego, jak to po prostu wykorzystać.

Ten szalenie interesujący post posiada swe odpowiedniki na kolejnych witrynach. Najedź więc na hiperłącze do witryny i przejrzyj je.

Niewątpliwie własny progres potrafi najlepiej zmotywować sportowca do dalszych wyczynów.