Czy język macedoński jest dobry jako kolejny?

Pewnie znasz angielski, ale pragniesz nauczyć się jeszcze jednego języka? Marzysz o jakimś egzotycznym wyzwaniu czy raczej preferujesz bardziej lokalne rozwiązania? Wybór masz ogromny, bo języków jest mnóstwo, jedne bardziej wpływowe, inne w ogóle, jednakże możesz patrzeć pod katem siły kraju (gospodarka, polityka), jak i myśleć o zainteresowaniach. Jest ci blisko do jakiegoś kraju, podoba Ci się tamtejsza kultura, a może geografia, a może fascynuje cię historia? Co wybierzesz: pasję czy rozsądek? Można podjąć naukę języka łacińskiego, choć to język martwy, ale dostępne są słowniki i inne pomoce, lecz czy warto uczyć się języka, którego nikt już nie używa?

książka

Źródło: www.morguefile.com

Oba te determinanty: fascynacja i rozsądek, oczywiście się nie wykluczają, można bowiem fascynować się danym krajem i uczyć się danego języka, z myślą o lepszych zarobkach. Takie możliwości zapewnia na pewno język koreański (kurs łacińskiego). Nie jest tak popularny, jak przykładowo chiński czy japoński, lecz daje ciekawe możliwości. Mamy w Polsce wiele koreańskich firm, oczywiście do kontaktów z pracownikami z tego kraju wystarcza angielski, lecz możemy skorzystać więcej, posługując się ich językiem ojczystym. Naukę języka koreańskiego zacznijmy od podstaw, a dopiero później bierzmy się za słowniki i zaawansowane podręczniki. A może coś bliższego? Nie warto sięgać jednak po języki z rodzimej, słowiańskiej grupy językowej (czeski, rosyjski, słowacki), lecz spróbujmy uczyć się trudniejszego języka. Litwa, chociaż tak bliska Polsce, ma zupełnie inną mowę.

Można powiedzieć, że język litewski (język Litwinów) jest jednym z najbardziej trudnych na świecie.

Czy podoba Ci się kluczowa treść (http://robak.konin.pl/) w naszym wpisie? Masz chęć na jeszcze? Więc namawiamy Cię do odwiedzenia naszej nowej strony.

W tej klasyfikacji, z krajów europejskich pewnie może konkurować z polskim, fińskim czy węgierskim. Litewski zalicza się do grupy języków wschodniobałtyckich. W naszym kraju znajdziemy materiały pomocnicze i słowniki do nauki języka litewskiego.

Jeżeli niniejszy materiał Cię zainteresował, to kliknij ten link, to bardzo użyteczny artykuł, który przedstawia pokrewne tematy.

Powinniśmy też, z racji niedużej odległości jeździć tam i poprawiać swoje kompetencje językowe w realnych sytuacjach. Raczej niedocenianą mową jest język macedoński. Warto go poznać , choćby mając na uwadze bogatą historię tego kraju. Nauka języka macedońskiego i pomoce naukowe dostępne na rynku (słowniki, podręczniki) nie są powalające, lecz warto podjąć trud.