Wakacje w pełnej słońca Hiszpanii. Zobacz, co warto zobaczyć

O ile jesteś wielbicielem wakacji, podczas których da się powylegiwać się na gorącej plaży i zwiedzić masę ciekawych miejsc, dobrym wyborem staje się Hiszpania. Ten niesamowity kraj ma zarówno wspaniałe wybrzeże, gratkę dla fanów plażowania, jak i wiele zabytków.

hiszpania - miasteczko

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej atrakcyjnym miejscem dla tych odwiedzających, którzy chcą spędzić czas wśród niesamowitych budowli, jest oczywiście Barcelona, stolica zbuntowanej przeciwko władzy centralnej Katalonii.

Przejdź na stronę autora (https://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/tours.php). Namawiamy Cię gorąco! A to z tego powodu, że oczekuje tam na Ciebie masa szczegółowych i zajmujących informacji.

W tym urokliwym i magicznym mieście na każdym kroku można spotkać wytwory wybitnego, aczkolwiek raczej trochę zwariowanego architekta – Gaudiego.

Jego najgłośniejszym dziełem jest niesamowita katedra Sagrada Famillia, która prezencją umie albo zachwycić, albo zniesmaczyć – jedno jest pewnikiem, nikt nie przejdzie obok tego zjawiskowego wytworu architektury sakralnej obojętnie. Jeżeli masz trochę gotówki do wyłożenia na wymarzone wakacje, powinieneś zdecydować się na luksusowe apartamenty w Hiszpanii. Tego typu przybytki turystyczne różnią się od zwyczajnych hoteli podwyższonym standardem. Apartament najczęściej posiada sporo większą powierzchnię i oferuje dodatki, takich jak chociażby elegancka kuchnia lub wanna z hydromasażem. Zobacz więcej popularnych ofert: tanie wakacje (zobacz: jamajka last minute) w Hiszpanii

Jeśli zamierzasz znaleźć korzystne propozycje wakacyjne w Hiszpanii, musisz wyczekiwać na okazje. Aby znaleźć atrakcyjne cenowo last minute na Majorkę albo do Madrytu, musisz codziennie oglądać propozycje z przedsiębiorstw podróżniczych (link do strony). Informacje o takich promocjach najczęściej można znaleźć na witrynach WWW firm podróżniczych, więc należy codziennie wchodzić na nie, by żadna oferta nie minęła niezauważona.

wakacje - Majorka

Autor: Thierry Chervel
Źródło: http://www.flickr.com
Hiszpania to również państwo, które słynie z zamiłowania do piłki kopanej. Jeśli wybierzesz wycieczkę do miasta stołecznego, obowiązkowo idź, by zwiedzić niesamowity stadion Santiago Bernabeu, na którym gra najlepsza drużyna w świecie. Przy niezłym szczęściu może ci się uda dostać się na sparing i zobaczyć legendarnych graczy live – to cudowne doświadczenie dla prawdziwego kibica tego sportu.