Super sprawa – wakacje nad rodzimym morzem

Wiosna już na dobre zagościła wśród nas, na pewno zaczynamy już opracowywać plany wakacyjne. Każdy z nas ma swoje preferowane miejsca – niektórzy każdego roku odwiedzają greckie plaże, inni preferują letni wypoczynek spędzić w Tatrach, jeszcze inni udają się nad Bałtyk. Bez względu na to, w które miejsce udasz się na wyjazd, dobrze zaplanować go wcześniej, wytypować dokładnie miejscowość, odszukać kwaterę i każde inne niezbędne dane, które uproszczą nam planowanie.

wschód słońca nad morzem

Autor: Bartlomiej Mostek
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnimi laty, w dobie tanich biletów lotniczych, podróżni coraz częściej preferują zagraniczne kurorty, kosztem polskiego morza. A posiada ono przecież tak wielki potencjał! Szerokie, piaszczyste plaże, smakowite potrawy, wspaniałe, niewielkie miejscowości, dedykowane typowo dla turystów. Mamy wiele miejscowości do wyboru, dla osób preferujących spore miasta, najtrafniejszym wyborem będą Międzyzdroje lub Ustka. Turyści, lubujący bardziej kameralny klimat, dobrze będą się bawić w Dębkach, Władysławowie czy Juracie. Jeśli rozchodzi się o kwatery Łeba nie ma sobie równych. To piękne, malownicze miasteczko, znane jest głównie dzięki sporej latarni morskiej, jednak warunki noclegowe są tam niezwykle dobre – tutaj
.

Jeżeli chcemy mieć gwarancję, że będzie nam przeznaczone spać w najlepszym z możliwych hoteli i to w przystępnej cenie, dobrze już teraz zapłacić za pokoje. Jeżeli udajemy się nad polskie morze (https://www.eccoholiday.com/dojazd-wlasny/polska/morze-baltyckie/) po raz pierwszy, może należy posiłkować się internetem? Wprowadzając do naszej wyszukiwarki konkretną frazę, na przykład „kwatery łeba”, uzyskamy w rezultacie kilkaset wyników z reklamującymi się pensjonatami. Należy wybrać najbardziej odpowiadającą nam ofertę i uiścić opłatę rezerwacyjną (więcej o domkach przy morzu). Od teraz powinniśmy być spokojni o nasz urlop, pozostaje nam jedynie bezpiecznie dotrzeć na miejsce docelowe. Istotnym jest także środek transportu, jakim się tam udamy. Jeżeli pojedziemy własnym samochodem, dobrze odpowiednio wcześnie dowiedzieć się, czy będziemy mieli gdzie go zaparkować przed pensjonatem. Bowiem nie każda noclegownia jest nam wstanie zapewnić tego rodzaju luksusy.

z widokiem na Morze Bałtyckie

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Morze Bałtyckie, pomimo iż posiada dość chłodną wodę, jest cudownym obszarem wypoczynkowym. Pogoda dopisuje przez większość dni w sezonie, piękne plaże i ogólny krajobraz działają na nas uspokajająco, naprawdę można się tam zrelaksować i naładować baterię na przyszły rok. Poza tym, miejscowości i miasteczka oferują bardzo wiele dla wszystkich swoich gości.