Sprawdzone porady w jaki sposób pielęgnować porzucone małe koty

Znalezienie kociąt porzuconych przez matkę, może wywołać panikę, w szczególności jeżeli nie mamy pojęcia, jak się takim młodym kotem opiekować. Musimy jednak działać szybko, gdyż o przeżyciu malucha decydują godziny. W jaki sposób pielęgnować opuszczonego zwierzaka?

Mały kotek

Autor: Aurel
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze, kiedy matka porzuca kocięta może bardzo szybko doprowadzić do wyziębienia pozostawionych kociąt, w związku z tym trzeba zapewnić omawianym zwierzętom odpowiedni poziom ciepła. Idealne będzie stałe źródło, m.in. ogrzewana poduszka, koc elektryczny, termofor lub również koc zawinięty na ciepłej butelce. Rzecz jasna kotów nie należy przegrzewać, trzeba pamiętać, że prawidłowa temperatura jest zbliżona do tej, jaką miała matka, to znaczy zazwyczaj jest to temperatura między 30 a 40 stopniami.

Kotek, któremu będzie zimno ma bardzo niewielkie szanse na przeżycie. Następnie nie sposób zapomnieć, że maluchy trzeba nakarmić. Co trzeba podkreślić kocięta nie mogą jeść mleka krowiego. Należy bardzo szybko udać się do sklepu zoologicznego lub lecznicy zwierząt i zakupić specjalne mleko – preparaty mlekozastępcze dla cieląt dla kociąt. Bardzo dobrze jest je podawać w butelce ze smoczkiem. Nie należy się poddawać. Kotek może być bardzo oporny na tego typu dokarmianie, ale jest wysoce prawdopodobne, że w końcu nauczy się tego i rozpocznie normalne jedzenie. Znajdź dostępne produkty – witaminy dla kotów

Zwierzaka trzeba nakarmić co 2 do 3 godzin. Jest to z pewnością pracochłonne, ale ratowanie kociąt jest naprawdę odpowiedzialne – polecane produkty. W dodatku porzucony kot może walczyć z zaparciami. Niestety może to doprowadzić do poważnych problemów, w związku z czym bardzo ważne są masaże okolic brzucha. Trzeba je wykonywać niezwłocznie po każdym karmieniu. Jeśli odpowiednio szybko przeprowadzimy wszystkie te czynności istnieje naprawdę duże prawdopodobieństwo, że kotek przeżyje.

kot

Autor: Juanedc
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy maluch nieco podrośnie, należy dać mu witaminy dla kotów, dzięki którym wzmocni się jego kondycja. Można je kupić w sklepach zoologicznych, lecznicach, a także w Internecie. Należy wpisać w wyszukiwarkę słowa, takie jak: „witaminy dla kotów” i wybrać te najlepsze dla naszego zwierzaka. Chociaż uratowanie kociąt wydaje się niezwykle trudne, naprawdę warto próbować wypełnić to zadanie. Jeżeli uratujemy takiego zwierzaka na pewno radość wynagrodzi nam wszystkie zmagania. Dodatkowo odczujemy wielką satysfakcję i zyskamy prawdziwego przyjaciela.