Jak odpowiednio zajmować się włosami i jakich produktów używać?

Niemal każdy marzy o pięknych, zdrowych włosach. Niejednokrotnie jednak nie przykładamy dużej wagi do specyfików jakich używamy, nie mamy pojęcia również, co jest najlepsze dla naszego typu fryzury. Jeżeli chcemy dbać o nasze włosy, powinno się dobierać to, co jest dla nich najbardziej odpowiednie i wiedzieć do jakiego rodzaju włosów klasyfikują się nasze.

kliknij tu

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim warto określić jaki typ włosów mamy. Te o dobrej sprężystości, z połyskiem, które z łatwością się układają, to włosy normalne, jeżeli natomiast są sztywne, zdarza im się łamać i trudno je ułożyć – są suche. Właściwej pielęgnacji wymagają także włosy przetłuszczające się i łupież. Największej pielęgnacji będą z pewnością wymagały włosy zniszczone. Warto określić jaki rodzaj włosów mamy, za pomocą tych informacji zdecydowanie prościej będzie nam dobrać odpowiedni szampon. Trzeba mieć świadomość, że dopasowanie szamponu jest niezwykle istotne. Choć głównym zadaniem tego typu produktów jest mycie, nieodpowiednio dobrany może zaszkodzić kondycji naszych włosów. Przykładowo włosy farbowane potrzebują specjalnej pielęgnacji, a szampon do włosów farbowanych będzie zapobiegał wypłukiwaniu koloru. W szczególności ma to miejsce podczas koloryzacji czerwienią i rudościami. Po farbowaniu chcemy, by blask oraz barwa utrzymywały się jak najdłużej. Specjalny szampon do włosów farbowanych może nam w tym pomóc. U ludzi mających włosy normalne intensywne nawilżanie jest niekonieczne. Wystarczy regularne nakładanie odżywek i maski (raz w miesiącu.

Piękne i zdrowe włosy

Autor: Fotolia.com
Źródło: Fotolia.com
Włosy przesuszone trzeba dobrze i często nawilżać, dodatkowo podcinać i nie obciążać. Prawidłowym krokiem będzie również rezygnacja z używania suszarki. Jeżeli mamy problem z łupieżem, odpowiedniego szamponu należy używać minimum dwa razy w tygodniu, rzecz jasna w sytuacji, gdy informacje na opakowaniu nie zaleca inaczej. Jeśli mamy zniszczone włosy powinno się porzucić używanie prostownicy lub lokówki, a w wypadku kiedy mimo wszystko to robimy, trzeba zapoznać się precyzyjnie z opisem produktu i ocenami. Aktualnie opinie bardzo łatwo znaleźć w Internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę takie frazy, jak np. „najlepsze prostownice” lub doprecyzować o firmę, która nas interesuje, przykładowo: „prostownica ghd opinie” (więcej info na tej stronie). W wynikach otrzymamy wszystkie potrzebne nam dane. Pielęgnowanie włosów to niełatwe zadanie, jednakże w pełni możliwe. Jeśli zależy nam na zdrowym, pięknym wyglądzie naszej fryzury, warto o to zadbać. Regularna pielęgnacja stanie się nawykiem, co z pewnością pomoże naszym włosom.