Wszelakiego rodzaju zabawy wojskowe to ciekawy sposób spędzania wolnego czasu

Sprzęt wojskowy to aktualnie dość modny temat wśród młodzieży. Młodzi chłopcy fascynują się bronią i sprzętem wojskowym od bardzo dawna. Powołuje się różnego typu stowarzyszenia, gdzie miłośnicy i hobbyści tego rodzaju tematyki spotykają się i wymieniają doświadczenia. Zwykle organizacje takie szerzą też patriotyczne zachowania i postawy.

Militaria

Autor: The Joint Multinational Training Command Public Affairs Office
Źródło: http://www.flickr.com

Poza publikowaniem dużej ilości artykułów informacyjnych odnośnie technologii wojskowych, starają się też edukować młodzież poprzez lekcje historii oraz dla starszych i mocniej zaangażowanych uczestników spotkań organizują “bitwy” naśladujące historyczne walki zbrojne.

Podczas takich akcji używa się starych wojskowych samochodów, ubiera w odpowiednie stroje, często szyte na zamówienie na podstawie archiwalnych projektów, można używać także broni palnej, jednak takiej, która została pozbawiona cech bojowych.

W Polsce każdy, kto skończył osiemnaście lat, może nabyć na giełdzie pojazdów wojskowych auto ciężarowe, które nie służy już armii, lub [wyjazdy narciarskie alpy] nabyć archiwalną broń, która nie posiada już cech bojowych i nie jest w żaden sposób niebezpieczna.

Zajmowanie się tego typu działalnością i rozwijanie swoich zainteresowań w obrębie tematyki wojskowej może być realizowane praktycznie wszędzie, w szczególności w niewielkich miejscowościach, gdzie nie ma jeszcze takiego klubu wojskowego.

Spodobał Ci się ten post? To świetnie, jeżeli masz ochotę zobaczyć coś podobnie niebanalnego, to zapewne zaciekawi Cię również ważna witryna (https://www.equiversum.pl/pl/c/Stajnia-i-manez/16).

Wystarczy zebrać kilku znajomych i zakupić trochę sprzętu i ubrań. Militaria można kupić nawet przez internet, nie wychodząc z domu.

Militaria są bardzo obecnie powszechnie dostępne. Bez problemu można zakupić karabinki, pistolety na ślepe naboje, lornetki, noże, kamizelki taktyczne, noktowizory i wiele innych. W niewielkich miasteczkach można również założyć tego rodzaju stowarzyszenie i postarać się o organizację np. pikniku wojskowego.

Odzież militarna

Autor: U.S. Army
Źródło: http://www.flickr.com

Z reguły w takich miasteczkach niewiele się dzieje i jakiekolwiek takie działanie, jeśli tylko jest dobrze pomyślane i zaplanowane może odnieść spory sukces.

Mieszkańcy chętnie przyjdą pooglądać duże samochody wojskowe, zwłaszcza jeśli do tego wszystkiego będą mogli postrzelać z broni na strzelnicy, czy zabawić się w wojnę na odpowiednio przygotowanym poligonie. Tego typu akcje można podpiąć także pod projekty unijne i postarać się o dotację. Może być to duża szansa na promocję małej miejscowości.