W jaki sposób trzeba trzymać przy sobie broń palną, podstawowe odmiany kabur pistoletowych?

Noszenie broni jest obwarowane wieloma przepisami i nie wszyscy ją mogą w legalny sposób używać. Wręcz przeciwnie, liczba osób które mogą zakupić ją legalnie naprawdę jest krótka, a przeciętny obywatel raczej nie ma szans na otrzymanie zezwolenia.

Rzecz jasna z broni korzystać mogą wszelakie służby mundurowe, w pierwszej kolejności policja oraz wojsko, a także w naprawdę wyjątkowych sytuacjach zwykli obywatele, przykładowo przy jakimś realnym i poważnym niebezpieczeństwie.

Sprawdź to, co opublikowano . Dotyczy on podobnej problematyki co ta przedstawiona w tym wpisie, więc zapewne bardzo Cię zaciekawi.

Niezwykle precyzyjne są również reguły dotyczące jej przechowywania i noszenia, tu również nie ma miejsca na to, żeby udawać amerykańskich kowbojów. W domu broń należy przechowywać w zabezpieczonym miejscu, tak aby dostępu do niej nie miały postronne osoby, a przy noszeniu trzeba ją mieć zabezpieczoną w taki sposób, aby nie wypadła lub nie została łatwo przez kogoś wyciągnięta.

Jeśli chodzi o tę ostatnią rzecz najczęściej używane są najróżniejsze kabury, mające kształt pokrowca zrobionego z odpowiedniego materiału i w różny sposób mocowanego do ciała czy ubrania. Generalnie kabury dzieli się na kilka różnych rodzajów. Pierwszym podziałem jest materiał, z którego są zrobione, i tu rozróżnia się odmiany miękkie, półsztywne i sztywne. Każdy z tych rodzajów ma swoje zalety i wady, najczęściej dobiera się je według preferencji właściciela i okoliczności, na jakie się je zakłada.

broń

Autor: Program Executive Office Soldier
Źródło: http://www.flickr.com

Drugim podziałem jest miejsce przyczepienia. Najbardziej popularne są kabury noszone na pasie. Przede wszystkim one pozwalają na dyskretne noszenie ze sobą pistoletu, a także gwarantują dużą wygodę podczas używania. Ich właściciele doceniają je za szybkość dobywania broni i kontrolę jej obecności, lecz w pewnych nietypowych przypadkach nie są najwygodniejsze.

Jeśli ma się na przykład większą ilość sprzętu przy sobie lub będzie potrzeba dobycia broni leżąc albo siedząc, to wtedy ujawniają się ich wady. W bojowych akcjach, gdzie najważniejsza jest wygoda noszącego a nie to, czy ktoś zobaczy obecność broni, dużo lepiej sprawdzają się kabury udowe. Noszone są one w formie specjalnych paneli, które przyczepia się paskami do uda użytkownika, dzięki czemu bez przerwy jest bardzo łatwy dostęp do broni.

kabura

Autor: OrwellianStuff
Źródło: http://www.flickr.com

Szczególnie dobrze takie kabury będą się sprawdzać w przypadku noszenia dużej ilości sprzętu, wtedy sięgnięcie po pistolet nie sprawia żadnych problemów.

Na filmach często można też zobaczyć broń noszoną na specjalnych szelkach, zakładanych na korpus pod ubranie. Tego typu kabury fobus są proste do ukrycia, szczególnie pod luźniejszą marynarką czy płaszczem, jednak wyciąganie broni z nich nie jest najwygodniejsze.