Pomysł na niezapomniane wakacje

Co roku jesteśmy stawiani przed tym samym dylematem. Co robić podczas urlopu? Leżenie na plaży dla wielu ludzi jest mało ciekawe, zwłaszcza gdy nie przepadają za palącym słońcem. Wspinaczki górskie najczęściej są męczące, a przecież lato powinno być momentem relaksu. Może wobec tego spróbować czegoś zupełnie odmiennego? Odpowiedzią na te dylematy może być jazda konna – sport zawierający w sobie aktywność na łonie natury, a przy tym dający ogromną radość oraz szansę kontaktu z końmi – pięknymi i dostojnymi zwierzętami.

łąka

Autor: PhillipC
Źródło: http://www.flickr.com/

Nauka jazdy konnej – jak zacząć?

Od czego powinniśmy zacząć? Na szczęście na dzień dobry nie musimy mieć na własność konia. Dla początkujących dobrym pomysłem jest nauka jazdy konnej w znanej szkole. Przy każdej stadninie działają szkoły, gdzie pracują wykwalifikowani instruktorzy. Trafiony instruktor to jeden z głównych czynników sukcesu. Z jego pomocą jazda konna (pozostałe wiadomości), która może być trudniejsza niż może na pierwszy rzut oka wyglądać, stanie się radością. Prowadzący zajęcia na pewno pomoże nam dobrać konia – takiego, który nie boi się ludzi i nie porwie się do galopu na pierwszej lekcji – i dopilnuje, by lekcja była bezpieczna.

konie

Autor: Krzysztof Szustka
Źródło: Integer S.A.

Obóz jeździecki – lekcja bardzo intensywna

Jeśli masz więcej czasu niż zwykłe kilka godzin co tydzień warto pomyśleć o wyjeździe na obóz konny. Najczęściej to dwa tygodnie efektywnego nabywania i doskonalenia umiejętności. Od rana do wieczora jazda konna! Obóz jeździecki to również genialna okazja, by nauczyć się obchodzenia ze zwierzęciem, troski o nie. Wiadomo, że przy okazji kilku godzin lekcji w tygodniu nie można się do tego stopnia zaangażować w opiekę nad koniem. Na takich wyjazdach również znajduje się doświadczona kadra instruktorów. Są to pasjonaci, którzy, w wielu wypadkach, całe życie oddali jeździectwu i koniom. Warto skorzystać z ich wielkiej wiedzy.

Jazda konna to piękny sport. Buduje masę mięśniową, daje przyjemność obcowania z naturą. Wiosna i lato to świetny czas, żeby zacząć lekcje jazdy konnej. Ładna pogoda, soczysta zieleń, kwitnące drzewa, pachnące lasy, szerokie polany – czy da się wyobrazić sobie piękniejszą scenerię do sportowej aktywności? A do tego jeszcze poczucie spełnienia, jaką daje opanowanie konia i przyjaźń ze zwierzęciem. Czy to nie idealny sposób na spędzenie lata? A więc – na koń!

Sprawdź propozycję Szkoły Jazdy Konnej Patataj:
Wyświetl większą mapę

Źródło: http://www.patataj.com/