Konsole do gier – fakty i mity

Nie trzeba być w tej kwestii żadnym wielkim specjalistą i wiedzieć, jak wygląda obecnie cała szeroko rozumiana branża komputerowej rozrywki aby w pełni zdawać sobie sprawę z tego, że konsole do gier (np xbox 360) już od długiego czasu cieszą się bardzo dużą popularnością. Równocześnie jednak trudno chyba byłoby się temu dziwić, gdyż w końcu tego typu rzeczy rzeczywiście mogą każdemu z nas zaoferować sporo niesamowitych możliwości, dzięki czemu zabawa z nimi pod wieloma względami jest po prostu znacznie lepsza niż w przypadku standardowych komputerów.

Naturalnie tak duża ich popularność sprawiła też, że oprócz zwolenników pojawiło się również mnóstwo ich przeciwników którzy uważają, że pod żadnym względem nie są one w stanie dorównać zwyczajnym komputerom. Czy jednak rzeczywiście tak jest? Wszystko jest tu naturalnie uzależnione głównie od gustu, zatem ciężko jednoznacznie stwierdzić co będzie idealnym rozwiązaniem. Równocześnie jednak warto wiedzieć o tym, że sporo takich negatywnych opinii na temat konsol do gier (więcej tu – ) bierze się ze zwyczajnej niewiedzy oraz różnych mitów które powodują, że często sami nie dostrzegamy niesamowitej wartości tego typu rzeczy.

Na temat konsol do gier istnieje niestety mnóstwo opinii nie mających wiele wspólnego z rzeczywistością. Do tych najczęściej powtarzanych z nich zalicza się chociażby ta mówiąca, że urządzenia takie nie mogą nam zaoferować jakichkolwiek funkcji poza samymi tylko grami. W rzeczywistości jednak konsole są często bardzo wielozadaniowe, przez co możemy z nich korzystać na całe mnóstwo różnych sposobów – fakt, dość mocno koncentrują się one jedynie na samej rozrywce (oferując w gry niedostępne na komputer, jak Final Fantasy), ale wcale nie musi ona być dostępna w formie samych tylko gier. Ponadto całe mnóstwo ludzi twierdzi także, że takie konsole nie mogą nam zaoferować tak dużej wydajności w grach takich jak np. battlefield jak zwykłe komputery.

Zainteresował Cię nasz temat? Jeżeli tak, to przejdź do nowego artykułu i czytaj dalej budowa serwerowni o tym, co niezwykle Cię interesuje.

W pewnym stopniu może to być prawda, ale wciąż warto zwrócić uwagę na to, że różnica w cenach jest znacząca, zaś w samej wydajności niezbyt duża. Warto zwrócić uwagę również i na możliwość gry przez internet (zobacz: internet zławieś wielka) – wielu ludzi nie wie o tym, że spotkamy się z nią przy konsolach.

Jak zatem widać, w wielu przypadkach zwyczajnie nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak mnóstwo interesujących możliwości mogą nam zaoferować konsole. Zdecydowanie warto więc nieco bliżej się nimi zainteresować i poznać ich prawdziwy potencjał, bo być może odkryjemy w taki sposób rewelacyjne źródło rozrywki które będzie nam służyło przez bardzo długi czas.