Jak ważne jest portfolio gdy chcemy
zostać modelką?

Pytanie pojawiające się w tytule tekstu posiada jedną właściwą odpowiedź – portfolio jest kluczowe dla modelki. To specjalny katalog, w którym zbiera się fotosy z modelką, wykonane przez różnorakich fotografów.

aparat fotografa

Niegdyś egzystował on w formie papierowej, dziś najpopularniejsze są cyfrowe portfolia. Taka cyfrowa fotografia modelek ma dużo atutów. Głównie dlatego, że taki album jest łatwo osiągalny dla wszystkich internautów, w tym również dla firm branżowych. Są w sieci branżowe witryny, na których można założyć swój profil i prezentować fotki, układać je tematycznie, a zalogowani mogą wyrażać swe opinie. W ten sposób nieznana zupełnie niedoświadczona modelka może oczarować internautów i zdobyć cenny kontrakt z prestiżową agencją. A dodatkowo nie wyłącznie wygląd modelki może tu zaprocentować, a również talenty fotografa.

Prawdziwe jest spostrzeżenie, że w sukcesie modelki spory procent roboty wykonuje dobry fotograf. W jego gestii jest mnóstwo kluczowych spraw. Niezły fotograf musi być pomysłowy, by wykreować ciekawą konwencję fotografii, dobrać rekwizyty i otoczenie. Powinien też pomóc w sprawie ubrania modelki oraz prawidłowego makijażu, który zaznaczy piękno fotografowanej. Powinien dysponować porządnym sprzętem, i mowa tu nie wyłącznie o lustrzance.

fotografia modelek

Źródło: flickr.com

Kluczowe jest prawidłowe oświetlenie scenerii.

To znakomity pomysł, żeby przeczytać omawiany wpis, gdyż inne nasze serwisy www mają podobne treści, które pochłoną Cię totalnie.

Wniosek z tego taki, że startująca karierę modelka musi znaleźć sprawnego fotografa, który za opłatą lub za darmo (pragnąc w zamian jedynie uznania autorstwa w katalogach) pstryknie profesjonalne zdjęcia, które otworzą drogę do najlepszych agencji nad Wisłą. A namierzyć fotografa można przez internet. Jeżeli mieszkasz w mieście stołecznym, możesz do wyszukiwarki wklepać sformułowanie na przykład: „sesje zdjęciowe w Warszawie”, lub zwyczajnie poczytać oferty na stronach z portfoliami.

Więź między modelką a fotografem jest tak dwustronna, że z pewnością nie będzie wiele zachodu ze znalezieniem ciekawej oferty.

Źródło: fphoto.pl