Gry planszowe

Od jakiegoś czasu gry planszowe strategiczne, karciane czy imprezowe opanowują serca nie tylko dzieci, ale też niejednokrotnie serca dorosłych. Wspólnie podbijają księstwa, pokonują potwory, zdobywają potrzebne zapasy i skarby czy wymieniają się artykułami na średniowiecznych trasach handlowych.

Autor: Parker

Renesans gier planszowych

Gry planszowe to fantastyczny sposób na zagospodarowanie wolnego czasu z kilku przyczyn: edukują, rozwijają wyobraźnię, język, szybkość, twórcze myślenie, uczą zdrowego współzawodnictwa, a przede wszystkim są wyjątkową rozrywką. Ich oczywistym atutem jest to, że można zabrać je ze sobą na weekendowy wyjazd czy na wakacje, ponieważ są bardzo poręczne. To na pewno świetna opcja i lepsze rozwiązanie dla tych, którzy nie wiedzą jak zorganizować sobie czas bez gier komputerowych.

Gra planszowa - Qwirkle

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/

Frajda dla pociech i dorosłych

Gry planszowe dedykowane dzieciom zdecydowanie są najlepiej kojarzoną kategorią gier.

Czy posty opublikowane na danej witrynie www ogólnie Cię zadowoliły? Sądzimy, że tak. Ale, jeżeli masz ochotę więcej, to kliknij tutaj.

Dla większości ludzi bardziej kojarzą się z zabawą dla dzieci lub młodzieży. Nie do końca jest to prawda. Obok gier planszowych dla dzieci wybrać można spośród licznych pozycji gry dla dorosłych. Trudno wyobrazić sobie przecież trzecioklasistę grającego w np. Grę o Tron (grę wymagającą strategicznego myślenia i z rozbudowaną fabułą dotyczącą m.in. dworskich intryg) nie wspominając nawet o grach erotycznych.

Ucz się biznesu grając

Często się w ostatnim czasie mówi się o wadze strategicznego myślenia w biznesie. Jest wiele firm posiadających w swej ofercie szkolenia wyrabiające nawyk strategicznego myślenia. Nierzadko za swe usługi wymagają dużych kwot. A wystarczy kupić dziecku grę bitewną. Niech obmyślanie strategii będzie nawykiem, który zaprocentuje.