Akcesoria militarne warto zamówić online

Dzisiejsze latarki czołowe, w porównaniu z wcześniejszymi modelami są lekkie i bardzo skuteczne. Nawet przy zasilaniu dwiema małymi bateriami, czołówka jest w stanie dawać światło ciągle przez kilkadziesiąt godzin. Tak wielką wydajność uzyskano przez użycie oszczędnych źródeł światła i pełniejsze zastosowanie energii elektrycznej bateryjek.

Latarka czołowa Petzl Tactikka Camo E89AHBC

Autor: Petzl
Źródło: http://cqb.pl
Latarki czołowe, potocznie nazywane czołówkami, są latarkami mocowanymi bezpośrednio na czole, albo kasku za pomocą wyjątkowych pasków. Latarki takie mają tę wartość, że nie absorbują dłoni, snop światła w normalny sposób pokrywa się z zakresem zwrócenia głowy.

Światło transmitowane przez latarki czołowe nie uraża oczu, a dzięki korzystnemu usytuowaniu źródła oświetlenia, czołówka zezwala na maksymalne oświetlenie obiektów spostrzeganych z bliska, nawet przy stosunkowo niedużej siły świecenia.

Ze względu na niezależność posługiwania się rękami, czołówki są szczególnie nagminnie stosowane przez służby ratownicze, również globtroterów organizujących nocny obóz, kierowców naprawiających po ciemku auto, czy skautów.

Wyrabiane dzisiaj latarki czołowe, które możesz kupić tutaj, mają możliwość regulacji kąta emisji, a również płynną regulację nasilenia światła. Część czołówek posiada parę niezależnych źródeł światła do umiarkowanego oświetlenia sąsiedniego rewiru w szerokim zakresie kątów, również mocne żarówki do krótkotrwałego oświetlenia sfer oddalonych o kilkadziesiąt metrów.

Latarki czołowe są tak skonstruowane, że nie zaszkodzi im wilgotność, ani zastosowanie w obszernym obrębie temperatur.

Czy pragnąłbyś poznać bardziej wątek poruszony w tym tekście? Jeżeli się z tym zgadzasz, to czytaj w serwisie następne zajmujące informacje.

Czołówki ogromnie często są latarkami ledowymi. Stosowanie led, rozszerza żywotność latarki, oraz osłabia zużycie energii.

Oświetlenie na głowie jest tak użyteczne i tak zwyczajne teraz, że trudno sobie wyobrazić żeby ich nie było. Aktualnie wyrabiane są lekkie, solidne i wytrzymałe. Stały się przemysłowym wzorem designu i techniki.

Latarki czołowe, to militaria, które odnajdują przeznaczenie w jakiejkolwiek sytuacji, od powszedniego użytkowania do najbardziej technicznych wdrożeń, w jakich oświetlenie jest głównym fragmentem bezpieczeństwa.