Parę nieoklepanych pomysłów na wakacje, czyli w jakie zakątki Polski wysłać dzieci, żeby przeżyły niezapomnianą przygodę

Ponieważ nadchodzą wakacje opiekunowie prawni myślą coraz poważniej o tym, gdzie wysłać swoją pociechę. Te młodsze dzieciaki dni wolne od szkoły spędzają zazwyczaj na półkoloniach w rodzinnym mieście lub wyjeżdżają w góry.

Spływ

Autor: TimothyJ
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei uczniowie szkół gimnazjalnych liczą na trochę bardziej wymyślne rozrywki. Na pewno jedną z nich mógłby być kilkudniowy rejs żaglówką po warmińsko-mazurskich rzekach. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie tylko północ kraju proponuje udany pobyt nad wodą. Górzyste tereny najczęściej kojarzą się nam z szusowaniem na nartach albo pieszymi wypadami na czerwone szlaki.

Niektórzy nie pamiętają o tym, że tamtejsze rzeki pozostają nie tylko siedliskiem apetycznych ryb, lecz także miejscem, gdzie można w istocie spędzić miło wolny czas. I nie chodzi teraz o to, żeby całymi minutami gapić się w przepływającą wodę. Dla tych najbardziej pełnych życia osób miejscowi mieszkańcy oferują rozrywki z dreszczykiem emocji, czyli dla przykładu spływy pontonowe tak samo jak reprezentanci innych grup wiekowych, chcieliby przeżyć długo pozostającą w pamięci przygodę. A bajeczną zabawę zagwarantują przecież tak wspinaczki po górach, jak i atrakcje dostępne w hotelach. Kto jednakże kocha sporty wodne i na co dzień chodzi na basen, bardzo chętnie czas wolny od obowiązków służbowych wykorzysta na spędzenie wielu godzin nad wodą. I spływy pontonowe mogą być fantastycznym pomysłem na efektowne spożytkowanie urlopowego czasu.

Spływy przełomem Dunajca już od dawna pozostają główną rozrywką Pienin. Chętnych jest tak dużo, że warto wcześniej zamówić bilet, aby później nie stać w kolejce. I co najważniejsze, wcale nie trzeba umieć pływać – każde przedsiębiorstwo organizujące spływy tak pontonowe, jak i kajakowe, jest doskonale wyposażone również w kamizelki ratunkowe. A w podróż niezupełnie trzeba wybierać się tradycyjną łodzią.

Całkowicie bezpieczne oraz niezwykle atrakcyjne są spływy pontonowe. Taką frajdę można np.

Przeczytaj większą ilość detali, a zobaczysz dodatkowe wiadomości, które z pewnością też Cię zaciekawią. Nie zwlekaj więc i użyj linku auto detailing bydgoszcz!

zafundować dobrym znajomym i podarować im w prezencie bilet na taką cudowną eskapadę. A nieoklepany dar na pewno będzie źródłem niezapomnianych emocji. Być może nawet ci, którzy zazwyczaj unikają spędzania wakacyjnych dni nad wodą, zdecydują się wyjechać w Pieniny i pomieszkać tam chociaż przez dwa tygodnie.