ASG, czyli nowa moda na wykorzystywanie czasu na świeżym powietrzu

Zarówno młodzi chłopcy, jak i dojrzali mężczyźni praktycznie od najdawniejszych czasów interesowali się tematyką militarną, z bronią na czele. Mali chłopcy lubią na przykład bawić się w wojsko, używając do tego zabawkowych karabinów lub chociażby patyków udających pistolety. Dorośli mężczyźni zwykle mają swoje oszczędności, które mogą być przeznaczone na oryginalne wykorzystywanie wolnego czasu.

air soft gun

Autor: Mad House Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Kilka lat temu niezwykle modny był paintball – gra polegająca na strzelaniu do innych uczestników ze specjalnej broni na kulki z farbą w środku. Gry tego rodzaju zwykle odbywały się w lesie lub w pobliżu zrujnowanych, opuszczonych budynków. Jednak strzelanie z takich kulek nierzadko skutkuje dużym bólem u trafionego uczestnika, a sprzęt do tej zabawy jest raczej drogi. Pewien czas temu powstała alternatywa dla paintballa, która jest przy okazji gratką dla wszelkich hobbystów militariów. Chodzi mianowicie o air soft gun, czyli odpowiedniki autentycznej broni, stosowane do zabawy.


Broń wykorzystywana w ASG

Wymienione repliki broni to głównie pistolety, ale także karabiny i pozostałe. Ostatnio udało się nawet stworzyć tagi granat. Broń taka ma w pierwszej kolejności gwarantować bezpieczeństwo uczestnikom rozgrywki i nie wywoływać poważnych zranień. Dla ochrony biorący udział w rozgrywce zaopatrzeni są w profesjonalne okulary lub maski zasłaniające twarz. Tego rodzaju pistolety najczęściej wyposażone są w pneumatyczny mechanizm, który wprawia w ruch nabój. Za naboje służą natomiast plastikowe kulki o średnicy

militaria

Autor: 狐☯忠 ❂ Fidelis
Źródło: http://www.flickr.com

kilku centymetrów, w odróżnieniu od naboi paintballowych puste w środku.

Odpowiednie okolice i nastrój

W zabawie z zastosowaniem ASG chodzi głównie o odtworzenie odpowiedniego nastroju. Najczęściej więc uczestnicy odtwarzają wydarzenia wojenne, dbając o wierność szczegółom. Do takich szczegółów zaliczać się będą przykładowo elementy stroju pojedynczych uczestników. Broń również może być odtworzona z większą lub mniejszą starannością. Rzecz jasna modele bardziej podobne do prawdziwej broni są dużo droższe od innych. Wielu miłośników ASG jednak jest skłonnych przeznaczyć na to nawet bardzo duże sumy.

Po przeczytaniu opisywanego wątku, kliknij na odmienny pełny tekst (https://e-gift.pl/1144,czarny-notes-samoprzylepny-2284303-13-x-10-3-x-2-3/), który zawiera też fascynujące informacje – zobaczysz, że pochłonie Cię całkowicie.

br>
Jeśli chcesz przeczytać więcej na ten temat na analizowany w tym serwisie temat, to kliknij tutaj, a zapewne Cię one zaintrygują.

Dzięki temu w czasie rozgrywki można się poczuć jak podczas wojny.