Jak to wygląda z tymi kosztami pracy? Czy możliwe jest zarabiać więcej? A jeśli nie, to dlaczego?

Dziś jest ta wyczekiwana data. Jak co miesiąc pracodawca wpłaca nam wynagrodzenie za pracę. Czy coś jest w stanie popsuć dobry nastrój w dniu wypłaty? Może podatki? Nim Twój szef uszczęśliwi Cię pensją, powinien opłacić podatek od zatrudnienia (zwany dla pozorów ZUS-em). Później, kiedy już kilkaset złotych przeznaczył na swoją część kosztów, powinien w Twoim imieniu opłacić kolejną część składki za to, że jesteś zatrudniony jak i oczywiście następny podatek ZUS.

rachunki

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę jedynie z tej drugiej części, ponieważ tak pisało w twoim kontrakcie. Natomiast prawda jest taka, iż otrzymując do ręki powiedzmy – jakieś 1500 złotych – pracodawca zapłacił za Ciebie prawie dwa razy tyle. Co dostajesz w zamian? Z podatku nazywanego ZUS-em otrzymasz w bliżej nieokreślonej przyszłości emeryturę oraz wątpliwe świadczenia w przypadku zdarzeń losowych. –Więcej: rozliczenie w 2017–Dzięki składce NFZ otrzymasz miesiące, jak nie lata oczekiwania na usługi lekarskie. W zamian za płacenie podatku dochodowego będziesz miał urzędników, którzy skutecznie uprzykrzą Ci życie. Czy pomijając te „korzyści” jest coś jeszcze pomiędzy wydatkami pracodawcy na pracownika, a jego rzeczywistym wynagrodzeniem? Nie można zapominać o podatku VAT, który już jako ostatni zmniejsza wartość naszej wypłaty.

Wręczamy Ci dostęp ekstra (http://magross.pl/molykote/pasty-smarne/) do kolejnych niebywale atrakcyjnych wiadomości, które znajdują się na oddzielnej witrynie. Trzeba jedynie kliknąć w ten link.

Kupują benzynę do samochodu, napoje alkoholowe, standardowe produkty spożywcze, cały czas jesteśmy opodatkowani bardziej lub mniej.

Mało kto zwraca na to uwagę, lecz faktem jest, iż podatki stanowią ponad połowę wartości naszej pracy, a państwo w ramach połowy naszych pieniędzy zapewnia nam kiepskiej jakości usługi lub takie których nie potrzebujemy.

obliczenia podatkowe

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Czy wobec tych faktów zatem powinniśmy swoje niezadowolenie z powodu pomniejszonej pensji kierować do „wyzyskującego pracodawcy”? Niestety, rozliczenie podatku jak i inne powinności są stałą częścią naszego życia, a już na pewno wtedy, kiedy posiadamy własną firmę. Tak naprawdę, już od samego początku możne tego doświadczyć, już od rejestracji firmy we właściwym urzędzie.

Sprawdź też o rozliczeniach pit za 2016

Należy pamiętać o wszystkim, o wielu obowiązkach, jak numer krs, nie możemy pozwolić sobie jednocześnie żadnej rzeczy przeoczyć. Może to skutkować nieprzyjemnościami także w późniejszym czasie. Musimy pogodzić się z tym, że oprócz przysługujących nam praw mamy też swoje obowiązki do spełnienia. Jednym z takich obowiązków jest właśnie podatek.