Dodatki wojskowe dla hobbystów

Latarka czołowa potocznie nazywana czołówką, jest latarką mocowaną bezpośrednio na czole, lub kasku, za pomocą specjalnych pasków. W porównaniu z latarkami ręcznymi, latarki czołowe nie absorbują dłoni, snop blasku w normalny tryb pokrywa się z biegiem zwrócenia głowy, światło rozrzucone przez odbłyśnik i obudowę latarki, nie uraża oczu.

latarka czołowa

Autor: daveynin
Źródło: http://www.flickr.com
Na skutek korzystnego usytuowania źródła światła, czołówka umożliwia perfekcyjne oświetlenie przedmiotów widzianych z bliska, nawet przy stosunkowo niedużej siły świecenia.

Ze względu na wolność posługiwania się rękami, latarki czołowe są wyjątkowo często stosowane przez służby ratownicze, wspinaczy, grotołazów, wędkarzy, również różne jednostki liczące się z prawdopodobieństwem czynienia jakiejkolwiek pracy w ciemności, podobnie turystów organizujących nocny obóz, kierowców reperujących po ciemku samochód, czy harcerzy. Multitool, to urządzenie wielofunkcyjne, które ma wiele pożytecznych przeznaczeń, mogących w sytuacji awaryjnej zamienić skrzynię z narzędziami.

Zaciekawił Cię nasz temat? Jeżeli tak, to przejdź do następnego zagadnienia i czytaj dalej kursy tańca katowice o tym, co bardzo Cię interesuje.

Multitoole występują w wielu typach, począwszy od mających zwarte wymiary kart survivalowych, po znaczne narzędzia posiadające przynajmniej kilkanaście funkcji. W większości wypadków głównym urządzeniem są kombinerki. Multitool to przenośny, kompaktowy komplet zwykle potrzebnych urządzeń, jaki jest możliwość wygodnie przenosić w futerale przy pasku, bądź po prostu wepchnąć do torby.

scyzoryk

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR
Multitool prócz wielu zastosowań, robiony jest z znacznej wartości stali nierdzewnej, a jego rozmiary po złożeniu przeważnie uzyskują jednie 12 cm.
Multitool to jedno z niewielu tak mikrych narzędzi, które posiada aż dwa pełnowymiarowe ostrza. Jedną z jego największych wartości, jest sprzęgnięta, estetyczna struktura. Można go stale nosić w kieszeni, lub przymocować do kluczy.

Mocny rdzeń ze stali nierdzewnej posiada teksturowane okładziny, jakie poprawiają chwyt. Multitool to artykuł dla tego, kto wyszukuje niezawodnych sprzętów podczas przygód na łonie natury.