Pasja to cel życia, to coś najbardziej istotnego dla wielu z nas. Życie z pasją jest bardziej ciekawe, jest bardziej bogate i ma sens

Pasja nadaje sens naszemu życiu. Duże grono ludzi jest z tego powodu bardziej zadowolonych z życia, właśnie z posiadania pasji. Dzięki pasji bowiem poza pracą mamy coś dodatkowego i innymi obowiązkami, mamy coś, czemu możemy się oddać i doskonalić. Ilu ludzi, tyle różnych zainteresowań, nie da się raczej tego zaklasyfikować do jakichś grup, bo to raczej byłoby nieco pozbawione sensu. Wiadomo, że każda pasja jest wyjątkowa.

odzież militarna

Źródło: http://www.sxc.hu/
Są ich tysiące, ktoś może być zainteresowany wojskowością i zbierać różne pamiątki wojenne, może także zbierać aktualną odzież wojskową, różny sprzęt, kominiarki, kamizelki taktyczne, rożne bronie. Może to być ktoś zarażony pasją przez ojca, dziadka czy starszego brata. Być może to osoba, która sama, bez pośredników, odkryła w sobie pasję. Może to być człowiek który od zawsze interesuje się autami, udoskonalający swojego zabytkowego cadillaca już kilka lat.

Taką osobą może być też meloman nie potrafiący żyć bez muzyki, który ma mnóstwo płyt, w tym wiele płyt winylowych, jakie są warte porządne pieniądze. Dla niego jednak te płyty są bezcenne. Pasja to jednak także wyrzeczenie i upór. Nie można bowiem mieć swojej pasji bez ponoszenia kosztów, czy to będą straty finansowe czy odbiją się one w życiu rodzinnym, zawsze się okaże, że pasja choć daje, to także zabiera. No ale zgodnie z tym, co mówią pasjonaci mimo wszystko, pomimo wielu trudności warto żyć dla rozwijania swojego największego zainteresowania. Piękne w pasji jest też to, że ona pozostawia ślad po nas w postaci naszych zbiorów, zostawia po nas opowieści różnych ludzi, którzy wspominają, z jakim zapałem kolekcjonowaliśmy je.

odzież wojskowa

Autor: 176th Wing Alaska Air National Guard
Źródło: http://www.flickr.com
Być człowiekiem z pasją, oznacza opowiadać historię swojego życia, poprzez to, co zbieraliśmy, co znajdowało się w naszych kolekcjach i zbiorach. Nasze życie to nie tylko szara monotonia : praca, dom i spanie, to życie dzięki pasji jest bogatsze, bardziej interesujące.

Wielu uważa też, że pasja nadaje sens naszemu życiu i pcha je do przodu. Nie każdy ma pasję, ale pojawia się ona czasami z dnia na dzień, więc nie trzeba jej szukać. A jeśli jej nie możemy znaleźć nie róbmy tego na siłę, wsłuchamy się w siebie, a po pewnym czasie może sama do nas przyjdzie.