Propozycja na elegancki upominek

Częstokroć kiedy idziemy z wizytą do cioci, przyjaciółki lub innej znajomej damy na imieninki ewentualnie urodziny, mamy niemały problem, mianowicie – jaki kupić podarunek. Mym sądem łatwiej wymyślić fajny podarek dla kobiety aniżeli dajmy na to – jej męża.

Czas dawania prezentów

Autor: PointB
Źródło: PointB
Chyba każda pani domu będzie rada z prezentu…

Zainteresowały Cię informacje opracowane w tym artykule? Zapewne spodoba Ci się również dodatkowe czytanie (https://durszlak.pl/przepisy-kulinarne/klopsiki). Nie czekaj zatem i wejdź do nowej witryny.

dla jej domu naturalnie. A tu możliwości mamy ogrom! Rzecz jest o wiele łatwiejsza jeśli bywamy w konkretnym mieszkaniu i wiemy w jakim kierunku jest urządzone, czy też co kolekcjonuje zacna jubilatka. O wiele prościej będzie nam wówczas utrafić w jej poczucie piękna. Jeśli my sami posiadamy umiejętności artystyczne, rzeźbimy, malujemy, haftujemy, projektujemy ładną biżuterię, szyjemy, dziergamy na drutach i umiemy coś innego – zróbmy prezent sami. Zawsze sympatyczne są takie upominki, w jakie wkładamy własne serce oraz własną pracę. Jeśli jednakże wolimy coś kupić, nie czyńmy tego w pośpiechu. Przeznaczmy na to cokolwiek czasu, nawet kiedy poszukujemy czegoś odpowiedniego w internecie.

Zawsze dobrym wyjściem będzie piękny obraz. W sieci aż mieni się od podobnych propozycji artystów. Pośród pasteli, obrazów olejnych lub akwareli z całą pewnością odkryjemy coś ślicznego, niezależnie czy to ma być martwa natura do zawieszenia w pomieszczeniu kuchennym, malowniczy pejzaż, czy obrazy akty (por. Galeria art deco Mansart) do powieszenia dla przykładu w sypialni – we wszystkich rozmiarach, już oprawione bądź też ramę dopasujemy sami.

Prezent w opakowaniu

Autor: Anders Abrahamsson
Źródło: http://www.flickr.com
Następnym pomysłem mogą być różnego rodzaju obiekty użytkowe nieodzowne każdej z pań domu. Być może właśnie ostatnio rzeczonej pani domu rozbiła się cukierniczka? A może ma ona niedostatki w sztućcach? Lub wprost ubóstwia ręcznie wykonaną biżuterię której bezustannie jej mało? Tutaj proponuję polskie art deco (tzw. polska sztuka stosowana). Są to biżuteria, filiżanki, świeczniki i inne obiekty użytkowe, charakteryzujące się geometrycznymi kształtami oraz zmierzaniem do syntetycznego określania form, poszukiwaniem piękna w zastosowaniu przedmiotu użytkowego jak też czytelności przekazu w grafice czy malarstwie, żywą i jasną kolorystyką.

Zawsze dobrze jest się dłużej po namyślać, więcej poszperać stron w poszukiwaniu właściwego upominku. Z pewnością zrekompensuje nam to blask w oku oraz szeroki uśmiech osoby obdarowywanej.