Jak znaleźć dobry świecznik na wspaniałą kolację przy świecach dla dwojga?

Nie ma nic bardziej romantycznego aniżeli tradycyjna kolacja wobec blasku świec. Żeby jednak mogła sę ona odbyć zawczasu niezbędna jest odpowiednia organizacja. Przede wszystkim przyda się świecznik, w którym będzie można bezpiecznie umieścić świece i zrobić jeszcze lepsze wrażenie. Możliwości wyboru świecznika jest bardzo wiele. Co trzeba mieć na uwadze przeglądając kolejne propozycje?

świecznik

Autor: Blomus
Źródło: http://www.smakprostoty.pl/szczegoly/1374/edo__cztery_kwadratowe_swieczniki_na_stalowej_tacy

Przede wszystkim dobrze jest zdać sobie sprawę, że świecznik będzie dopasowany do zwykłych, klasycznych świeczek albo też tzw. tealightów. Te drugie są ostatnimi czasy bardzo popularne. Mowa o niewielkich, płaskich świeczkach umieszczonych w metalowym krążku.

Czekamy na Ciebie! Więc jesteśmy tutaj (http://drukxl.pl/78-dyplomy-szkola-liceum) – oto świeże teksty pełne ciekawych wątków są już przygotowane. Trzeba tylko kliknąć w link.

Tealighty prezentują bardzo dobrze nawet wtedy, kiedy są zwyczajnie rozstawione na stole czy parapecie. Największego uroku jednak dodaje im dopiero dobrze dobrany świecznik. Ponadto, zaletą tealightów jest to, że nie narobią one bałaganu podczas spalania.

Wosk nie ścieka wszędzie dokoła. Wystarczy ustawić tealighty w świeczniku, ażeby całość w prezentowała się bardzo dobrze.Niemniej jednak możesz także również postawić na klasykę, czyli tradycyjną świeczkę. Do takiego celu najlepiej nadaje się także tradycyjny romantyczny świecznik. W sklepach znajdziesz świeczniki, które pasują idealnie do długich świec. Często posiadają tradycyjne motywy, takie jak serca czy aniołki.

Jeżeli cenisz lub zaproszona osoba lubi taki styl, świecznik będzie najlepszym wyborem. Jeśli natomiast wolisz raczej modernistyczne rozwiązania, świecznik na tealighty wydaje się lepszym rozwiązaniem.Warto pamiętać, że styl, w którym wykonano romantyczny świecznik jest również bardzo istotny. Miej na uwadze, że nie każdy lubi zbyt często powtarzające się dodatki, jak aniołki i kwiatki. Wówczas warto wybrać coś bardziej modernistycznego. Co ważne, nawet najnowocześniejsze świeczniki nadal posiadają tę wyjątkową nutkę romantyzmu.