Czy obiło ci się o uszy o pojęciu beading? Czy wiesz co to jest, na czym to polega?

W ostatnim czasie znacznie bardziej rozpowszechniane jest pojęcie beading. Myślisz co to jest? Jest to coraz bardziej znana forma rękodzieła. Ta tradycja robienia rzeczy z koralików pochodzi z obszarów Ukrainy, a także Bieszczad. Tam zawsze może tworzyć się się tak nazywane krywulki, a więczachwycające, ale i zabierające wiele czasu naszyjniki. Przez wiele godzin są one wyplatane z niewielkich paciorków. Dawniej taki naszyjnik był okazem zamożności łemkowskich dziewcząt. Ciekawostką jest to, że za cenę materiałów zużytych na określona liczbę krywulek, można był dokonać zakupu krowę.

Obecnie już nie krywulki, a beading jest stosowany przez znacznie więcej osób. Niezbędne do pracy są koraliki. W ofercie sklepów dostępnych jest wiele drobnych koralików, nie każdy rodzaj jednak jest odpowiedni do pracy. Określone bowiem są właściwe do przyszycia kilku pięknych koralików, aby ożywić kompozycję, inne z kolei do sznurka korali, a tam ważna jest precyzyjność. Rozpoczynając pracę z malutkimi koralikami może się wydawać, że łatwo znajdziemy właściwe elementy. Niestety, nie jest to w ogóle takie łatwe, właśnie wybór koralików staje się kłopotem.

korale

Autor: Trollbeads
Źródło: Trollbeads

Szczególnie dla osób, które właśnie rozpoczynają przygodęz użyciem koralików. Do kupienia najbardziej tanie i najbardziej powszechne są koraliki zwyczajne, które nie są firmowane żadną marką. Są niedrogie, ale nie warto w nie inwestować chociażby kilku groszy. Do uczenia także nie są dobre, bo koraliki takie powinny być wyjątkowo równe, w innym przypadku nie da się właściwie nauczyć techniki i stracimy jedynie nerwy, co więcej zaczniemy się frustrować, że nic nam nie przejdź wychodzi. Dlatego też początkującym należy przestawić koraliki Miyuki.

Co do koralików, które nie są firmowane żadną marką, to i na nie może przyjść czas, kiedy już będziemy mieli biegłość najlepiej zaś uczyć się na sprawdzonych i niezawodnych koralikach. Jakiego typu mamy rodzaje koralików? Bardzo różne, ale na polecenie szczególnie zasłużą koraliki szklane. To oczywiście jest zależne od naszego gustu. Dobrać więc można wiele rodzajów koralików, w sumie wybór jest tak duży, że można eksperymentować.