Bycie detektywem to poważne zajęcie

Są różne profesje i wszyscy profesjonaliści muszą wybrać sprzęt. Dlatego między innymi istnieją sklepy, które wyspecjalizowały się w zaopatrywaniu konkretnych branż, dlatego mamy np. sklep detektywistyczny. Bycie detektywem wymaga wyposażenia się w wiele wszelakich produktów, ułatwiających pracę. W sumie, bez których, praca detektywa byłoby nie do ogarnięcia. Dlatego sklepy muszą mieć porządny sprzęt, na który dadzą gwarancje, w innym wypadku nie będą miały poważnych klientów a co najwyżej amatorów podglądania. Bo bardzo istotne jest, żeby zrozumieć, że detektyw musi posiadać licencję, a by je mieć nie wystarczy wybrać się do sklepu detektywistycznego.

Sprzęt do pracy detektywaOstatnio jest możliwość oglądania w telewizji różnego rodzaju programy, w których widzimy jak pracują detektywi, ale jest to tylko połowiczna prawda. Oczywistością jest, że należałoby stworzyć program dokumentalny, by zobaczyć jak pracują detektywi. Dziś możemy zobaczyć duża dozę fikcji. Detektywi muszą zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt m.in. w ukryte kamery czy też okulary (warto poznać okazję dotyczącą produktu: okulary szpiegowskie) z kamerą . Każdy z tych gadżetów jest niezbędny i nie są to bardzo tanie sprzęty. Kiedyś wydawało nam się, że tylko Bond na szklanym ekranie jest w stanie mieć takie przedmioty, obecnie są one na wyciągnięcie ręki.

Kamera sportowa

Autor: Robert Scoble
Źródło: http://www.flickr.com

Warto jednak będąc detektywem sprawdzić, czy produkty z danego sklepu są dobrej jakości. W obecnych czasach chcemy dobrego sprzętu. Warto tu jednak przypomnieć o tym, że do pracy detektywa potrzebna jest licencja. inaczej jakiekolwiek materiały, które zostaną zdobyte przez amatora, albo osobę, która podaje się za detektywa, nie będą miały zbyt dużej wartości np. w czasie rozprawy. Nowość: kamera szpiegowska. Z tego powodu jeśli już wynajmujemy detektyw warto, żebyśmy sprawdzili czy ma on licencję.

Dodatkowo, gdy mamy uprawnienia detektywa powinniśmy zadbać o to, żeby nie zrobić czegoś niezgodnego z prawem. Niektóre działania bywają na pograniczu litery prawa i zdarza się, że detektyw będzie musiał posiedzieć na dołku lub nawet dostaje wyrok w zawiasach, a wtedy raczej nie może za bardzo działać w swojej branży. Tak, więc bycie detektywem to zajęcie, które wymaga świetnych umiejętności i znajomości tego fachu. Nie jest to zabawa, jak pewnym osobom mogłoby się zdawać.
Autor: Sklep detektywistyczny kamREC