Jaki rodzaj pracy ma wybrać programista – freelancer czy etat?

Zagadnienie, które widzisz w temacie poniższego artykułu, jest niebywale kluczowe dla każdego człowieka, który pragnie zarabiać jako informatyk. Muszę z miejsca podkreślić, że praca na etacie i wolny zawód mają znaczące wady i plusy. Dalej opiszę jasno właściwości tych typów zatrudnienia.

internet

Autor: TwojaBateria.pl
Źródło: TwojaBateria.pl
Informatyk na umowie o pracę nie musi martwić się o pensję.

Interesujący wpis? Jeżeli tak, kliknij tu – w tym serwisie z pewnością znajdziesz coś absorbującego, więc ten odnośnik powinien być dla Ciebie wartościowy.

Systematycznie dostaje na konto przelewaną sumę. Szef łoży za niego składki dla państwa – na przykład na ZUS. informatyk freelancer ma zauważalnie słabszą sytuację. Umowa o dzieło nie zapewnia żadnych składek na ZUS i emeryturę. Jego wpływy bywają niezbilansowane i zależą zwykle od szczęśliwego trafu. freelancer może ucieszyć się faktem, że jego dochód jest korzystniej opodatkowany. W wypadku wykonia oryginalnych utworów (aplikacje), 50% przychodu liczy się jako koszt uzyskania. Tak przewiduje obecne prawo fiskalne i trzeba posiadać nadzieję, że ten stan się utrzyma.

E-biznes, internet

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Freelancera nie dotyczą ustalone godziny pracy. Programuje, gdy sam zaplanuje. Nie ma konieczności wychodzić z domu, może komfortowo sobie usiąść przed ekranem i nie przejmować się schludnym ubiorem. Zatrudniony na etacie jest zobligowany do zjawiania się w firmie rankiem i jest ciągle nadzorowany przez kierownika.

Masz ochotę przejrzeć następny wpis na ten aktualny temat? W takim razie kliknij link tu… (https://reklamywiktor.pl/) i przenieś się do nowej witryny, którą dla Ciebie opracowaliśmy.

Na domiar złego w dużej części biur nakazuje się konwencjonalny strój. Stały nadzór nad postępami w pracy posiada jednak znaczny plus. Programista wolny może wpaść w pułapkę utraty motywacji. Nie każdy jest w stanie sobie dać radę z wyrysowaniem indywidualnego schematu pracy. Brak samozaparcia skreśla pracę jako freelancer. To niemiła prawda, którą nie wszyscy potrafią przyjąć do wiadomości.

W momencie, gdy wpisujesz w Google frazy typu „praca programista lub „zatrudnię informatyka” dokładnie sprawdź warunki zatrudnienia. Przemyśl, która z opcji zatrudnienia tobie odpowiada i nie wejdzie w konflikt z naturalnymi predyspozycjami.
Źródło: Itkontrakt.pl