Gdy dookoła się bawią, oni fotografują. Specyfika pracy fotografa na weselu

Lista gości, zaproszenia ślubne, fotograf ślubny wespół z kamerzystą – te „obowiązki” to te „najmniej wymagające” logistycznie wyzwania przed przyszłymi nowożeńcami. Taka już specyfika obrządku sakramentu – połączenie rodziny większość z nas chce utrwalić do końca życia.
Oczywistym jest, że państwo młodzi muszą mieć „oczy i uszy dookoła głowy” przez kilkanaście godzin uroczystości ślubu i wesela.

zastawa stołowa

Autor: Zakłady Porcelany „Ćmielów”
Źródło: Zakłady Porcelany „Ćmielów”
Jest to wyjątkowy czas pod względem powagi sakramentu i rytuału, ale też z przyczyn ekonomicznych. Młodzi i ich rodziny wydają na tę okoliczność spore pieniądze, chcą, aby całość została przeprowadzona sprawnie i udanie.
W wartości estetyczne, o znaczeniu sentymentalnym wpisują się nagrania i obrazy z zaślubin, a również imprezy weselnej. Fotograf i kamerzysta – np. z Małopolski – wykonują pracę, która ma wizualnie utrwalić na nośniku podniosłość tego wydarzenia. Ich starania, czyli robienie fotografii i filmów w czasie mszy świętej i późniejszej zabawy weselnej zostaną ujęciami, które młodzi będą pamiętać przez życie. Gdy blisko setka osób z obu rodzin bawi się w najlepsze, panie i panowie ze sprzętem elektronicznym szukają jak najlepszych punktów odniesień.
Fotograf ślubny z setek zrobionych przez siebie zdjęć wybierze te najlepsze, nad którymi zacznie pracować w programach graficznych. Tutaj rozpocznie kolejną selekcję – zdjęć najlepszych, a więc the best of the best. To z nich młodzi wybiorą te które włożą w albumy i ramki, a potem będą je wspominać.

Masz ochotę zobaczyć inny aspekt przedstawianej sprawy? Przeczytaj więcej porad tutaj (http://taniawodka.pl/home/cennik-kolorowe/) – one na pewno rzucą nowe światło na omawiany temat.

Weryfikacja z pracy kamerzysty i fotografa następuje po kilku dniach, kiedy „na spokojnie” podsyłają efekty swoje pracy, oczywiście po stosownej obróbce.

Jak wybieramy fotografa ślubnego? Nie ma tutaj jednolitej odpowiedzi, możemy postawić na speca od zdjęć spośród swoich znajomych (wtedy opcja z zaoszczędzeniem wchodzi w grę), polecanego fachowca przez kogoś z rodziny, ewentualnie kogoś, kogo zupełnie nie znamy, a zachwyciło nas jego port folio. Wymagania stawiane fotografom zostają te same – ma on wykonywać jak najwięcej ujęć, „trafić” z migawkę szczególnie przy przysiędze małżeńskiej, początku uroczystości weselnej, pierwszym tańcu. Czyli momentach najważniejszych, w których uwaga wszystkich skupiona jest na młodej parze.