Markowa karma dla psiaka, czyli zdrowie czworonogów jest w cenie

Dostarczenie zdrowego, pełnowartościowego jedzenia dla psów to wyzwanie dla wszystkich właścicieli czworonogów. Jak to w sklepach z produktami dla ludzi, tak i frykasy dla psów można zaszufladkować na poziom niewymagający i z wyższej półki. Myśl przy pierwszym to „żeby pies się najadł czymkolwiek”, a drugiego „jakościowa karma, w której liczy się każda cyfra i procent zawartości”.

karma dla psów

Autor: Map of the Urban Linguistic Landscape
Źródło: http://www.flickr.com

Karmienie jest istotną czynnością życiową każdego stworzenia. Zależnie od bardzo szeroko definiowanej jakości (logo, data produkcji, forma opakowania) i zawartości wewnątrz dostarczamy czworonogom podobnych, ale kompletnie innych posiłków. Może i przyjmują tę samą formę karmy, jej wartości odżywcze wyglądają zupełnie inaczej. Oczywiście, za produkty „wyższego sortu”, z zawartością witamin, starannie wyselekcjonowanego mięsa z cielęciny itp. wydamy kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt złotych na opakowaniu. Gorsze zastępniki zwykle zawierają substancje wzmacniające, dodatki, które nie mogą równać się starannie selekcjonowanym karmom z wyższej półki. Sprawdź: należymy do grupy tych właścicieli, którzy nie odmawiają swoim zwierzęcym pociechom pełnowartościowych posiłków przemyślimy najprawdopodobniej zakup karmy purina one dla psów. O tym, czy kupowana przez nas karma nie jest potwierdzona jakością tylko na opakowaniu przekonać się można po napoczęciu. W jednej chwili weryfikujemy faktyczną ilość mięsa, warzyw, oleju i innych ekstraktów względem rozpisanej z tyłu etykiety. Takie wrażenie będzie nam towarzyszyło jeśli naszym obiadem dla psa będzie karma dolina Noteci. To następna z porządnych karm, gdzie „wnętrze” zdecydowanie nie przypomina jednolitej papki, w której po otwarciu wyliczymy wszystkie widoczne gołym okiem składniki odżywcze. To dzięki nim nasze pociechy czerpią największe korzyści życiowe. Zalecamy lekturę: sklep zoo zwierzakowo.

Karma dla kotów

Źródło: www.sxc.hu

Lepiej się ruszają, mają lepszy metabolizm itd. Będąc rozeznanym w markach i gabarytach karm dla psów (Zobacz legovisko) wiemy doskonale, o jakie firmy i produkty dopytywać. Jeśli jednak rozpoczynamy przygodę z psem (i automatycznie jego karmieniem) koniecznie zaglądnijmy do propozycji sklepów sieciowych z przysmakami dla zwierząt. Przeczytamy tu przepisy na swoją własną karmę, sposób prawidłowego żywienia zwierzaka. To wszystko buduje prawidłowe funkcjonowanie nie tylko psa.