W jaki sposób wprowadzić do domku świąteczny klimat?

Pomimo ogromnych starań nie jesteś w stanie poczuć świątecznej aury – śniegu za oknem brakuje, a ty już nie wierzysz w Świętego Mikołaja?
Dorosłym osobom na ogół trudno poczuć jest atmosferę świąt.

strój mikołaja dla dzieci

Autor: Tomasz Lewicki
Źródło: http://www.flickr.com
Przypomnij więc sobie, jak ogromnie cieszyłaś się z Gwiazdki, kiedy byłaś dzieckiem! Usiądź z garnuszkiem gorącej czekolady po czym oddaj się refleksom – dogłębnie zagłęb się w uniesienia, które czułaś niegdyś, oczekując na Świętego Mikołaja a także ubierając choinkę. To na pewno pomoże poczuć się bardziej nastrojowo! Bezcenne są też wspomnienia seniorów. Może dziadek albo babcie mogą opisać wszystkim, w jaki sposób wyglądało Boże Narodzenie parędziesiąt lat temu? Sentymentalna podróż w czasie spowoduje, że lokatorom udzieli się czar świąt.
Już na początku grudnia powinniśmy wprowadzać się pomału w świąteczną atmosferę. Kalendarz adwentowy kosztuje jedynie kilka złotych, a jak dużo przy nim uciech! Nawet jeśli nie kupiłaś go na początku Adwentu, nic nie straconego – można zaopatrzyć się w niego na parę dób przed świętami. Będziesz musiała SPAłaszować wówczas naraz istotnie dużo pralinek, ale prawdopodobnie nie będzie to dla ciebie nieprzyjemny obowiązek. Z czym kojarzy ci się zapach pomarańczy? Nawet kiedy nie wychowywałaś się w czasach PRL-u, kiedy pomarańcze były towarem deficytowym oraz pokazywały się na stołach jedynie w trakcie świąt, to na pewno specyficzna woń pomarańczy przywodzi ci na myśl Boże Narodzenie. Jeżeli zamieszkujesz w którymś z dużych miast, wybierz się na przedświąteczny spacer po okolicy, jaka jest najwspanialej ozdobiona. Z pewnością Starówka w twym mieście już lśni od tysięcy światełek oraz dekoracji.

Przechadzka po bajecznie przystrojonej ulicy na pewno wprowadzi cię w bożonarodzeniowy klimat. Jeśli nabędziesz strój Mikołaja dla dzieci (rzuć okiem) po czym ubierzesz w niego swego malucha wszyscy poczujecie magię świąt.