Parametry obiektywów Sigma

Każdy amator nowoczesnej fotografii poszukuje najlepszego obiektywu do swojego sprzętu. Każdy zaawansowany fotograf zdaje sobie jednak sprawę, że tego rodzaju urządzenie nie istnieje. Optyka ma swoje ograniczenia, których nie można żadnym sposobem ominąć. Zaawansowane urządzenia zapewniają dobrą jakość zdjęcia, nie są to jednak urządzenia wszechstronne. Teleobiektywy służą do fotografowania dalekich celów, są więc używane przez fotoreporterów czy astro fotografów. Optyka stałoogniskowa za to cechuje się świetną jakością zdjęć, ale ze względu na niemożność szybkiej zmiany kadru, stosuje się ją zazwyczaj w warunkach studyjnych.

Cechy a przeznaczenie

obiektyw

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com

Firmy produkujące lustrzanki cyfrowe udostępniają grupę obiektywów do swoich aparatów, każdy odznaczający się innymi właściwościami optycznymi. Obiektywy te można wykorzystywać jedynie w aparacie firmy-matki. Wyjątek stanowi firma Sigma, która oferuje swoją optykę z kształtem pasującym do wszystkich szeroko wykorzystywanych producentów. Każdy obiektyw Sigma ma kilka najważniejszych cech, które decydują o jego najważniejszym zastosowaniu. Najważniejsze dwa, to: ogniskowa i przesłona. Ogniskowa ustala jaki kąt widzenia posiada obiektyw. Obiektyw o wyższej ogniskowej to teleobiektyw, ten o niższej ogniskowej to świetny obiektyw szerokokątny. Tego rodzaju obiektywy stosowane są z tym związane – możliwe jest uwiecznianie obiektów znajdujących się w ruchu.

Fotografia zaawansowana

W sprzedaży jest dostępna także optyka do profesjonalnego zastosowania – na przykład do tworzenia panoram sferycznych.

Publikacja, którą właśnie widzisz to nieszablonowe źródło (https://maximgroup.eu/shopping-in-installments/) informacji, jednak jeśli poszukujesz analogicznych danych, to kliknij odnośnik.

Typem zaawansowanej fotografii, która jest znana przeciętnemu amatorowi fotografii jest makrofotografia. Opiera się ona na utrwalaniu elementów w większym zbliżeniu. Tego rodzaju rezultat trudno jest jednak otrzymać z użyciem teleobiektywu. Obiektyw makro nie umożliwia bowiem większego zbliżenia, a możliwość wyostrzenia obrazu znajdującego się w małej odległości od przedniej soczewki obiektywu, której to teleobiektywy nie mają (tutaj sklep z obiektywami).