I Komunia Święta. Co ofiarować? Jak dużo podarować pieniążków?

Zorganizowanie Pierwszej Komunii Świętej jest to dla rodziców duże wyzwanie. Należy dziecko ślicznie przyodziać, wynająć lokal oraz zadysponować obiad, zakupić tort, wynająć fotografika, a przed uroczystością zajrzeć do fryzjera.

alkohol

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak komunia to nie tylko strój. Tradycją jest uroczysty obiad w rodzinnym gronie. W komfortowej sytuacji są rodziciele, którzy sami mogą zaaranżować przyjęcie komunijne w domu. Nie muszą się wtedy narażać na koszty najmu stołów w restauracji. Przeważnie jednakże tort (sklep cukierniczy online) musimy zadysponować osobno. Za dodatkowe 80 zł za kilo.
Zapachy, pefrumy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Problem ma również rodzina: jaki podarek zakupić? Co sprezentować? Pośród dziewczynek, które pójdą tego roku do komunii świętej, panuje moda na suknie z krótkim rękawkiem. Przebojem są także kolorowe fragmenty w wianku – może być to przykładowo pastelowy róż czy fiolet.

Czy jesteś usatysfakcjonowany z tematu powyższego postu? Jeżeli tak, to daję także mój link do kolejnej strony. Zapraszam!

Ceny takich dodatków rozpoczynają się od 45 złotych. Dalej nie wychodzą z mody wianuszki z kwieci naturalnych, na przykład ze stokrotek. Tegorocznym przebojem na liście upominków jest smartwatch, a więc tak zwany inteligentny zegarek. Urządzenie posiada wbudowane funkcje smartfonu, czyli między innymi aparat fotograficzny a także odtwarzacz muzyki. Bicykl to także świetny pomysł na prezent. Komunijne trendy zmieniają się z roku na rok i niezorientowanym ciężko za nimi nadążyć. Kiedyś zakup złotych precjozów – przykładowo medalika, bądź encyklopedii, czy zestawu przyrządów do szkoły był doskonałym wyborem.

Później dzieciaczki zaczęły otrzymywać keybordy, rowery a także komputery, zaś budżet na podarunki na I komunię o wiele urósł. Jednak komunia to nie uroczystości weselne. Należy się skoncentrować na jego obrębie duchowym – od wielu lat nawołują księża.