Kim był święty Mikołaj, czyim jest on patronem i od kiedy nosi się w grudniu ubiór Mikołaja?

Czy też nie chciałbyś otrzymać od swojego chodzącego jeszcze do przedszkola dziecka certyfikatu na najlepszego tatę na globie? Oczywiście, że tak. Byłby to doskonały dowód na to, jak wiele baczności i troski poświęcasz swojemu dziecku.

A w który sposób można by w pewnej mierze zasłużyć na takowy certyfikat? Przede wszystkim należy być dla niego wzorem przy wszystkich okazjach, o których można tylko pomyśleć. Trzeba powoli uczyć go poprawnych zachowań i cierpliwie udzielać odpowiedzi na setki różnych zapytań. Co jeszcze byłoby na pewno niezłym pomysłem? Przykładowo można pożyczyć albo nawet kupić specjalny strój Mikołaja. Tak, Ty także mógłbyś stać się św. Mikołajem. Jeżeli pragnąłbyś taki strój nabyć, to warto wiedzieć, że nie jest on kosztowny i najbardziej wygodnie jest go zakupić po prostu w Internecie. Posiada on czapkę, kurtkę, spodnie i oczywiście bujną białą brodę.
karta menu

Autor: Jennifer Silverman
Źródło: http://www.flickr.com
Warto również dodać, że św. Mikołaj mikołaj na zamówienie jest opiekunem żeglarzy, panienek na wydaniu, piekarzy, lecz również ubogich oraz uczniów i akurat dzieciaków. Był on biskupem Myry w Licji na terenie obecnej Turcji. Należałoby także dopowiedzieć, że jednym z najstarszych kościołów w Krakowie jest taki pod właśnie jego wezwaniem.

Kiedy przekonasz się, że znajdujący się w tym serwisie wpis jest wartościowy, kliknij tu, a zobaczysz więcej ciekawostek (http://progresdisplays.pl/rollupy/x-bannery) tego typu materiałów!

I to aż od 1229 roku. Najbardziej znanym dokonaniem św. Mikołaja było ofiarowanie trzech brył złotego kruszcu na wiano dla córek jego ówczesnego sąsiada.

Zwyczaj zakładania takiej odzieży jak strój Mikołaja funkcjonuje od tylko ok. 200 lat, wszakże uprzednio również praktykowano ceremoniał podkładania dzieciom podarunków np. pod poduszkę.