Mogłoby się wydawać, że w erze dostępnych wszędzie komputerów i smartfonów taki archaizm jak gry planszowe nie powinien istnieć

Faktycznie w którejś chwili cały świat zaczął się zachwycać najnowszymi gadżetami, symbolem rozrywki został ekran laptopa albo komputera. Coraz więcej ludzi grało albo samemu, albo w internecie, z innymi graczami, ale nadal było to siedzenie przed komputerem. Zwłaszcza przodowali w tym młodzi ludzie, którzy zawsze byli na bieżąco z nowinkami technologicznymi. I przy takich zachowaniach było prawie pewne, że spędzanie wspólnie wolnych chwil z rodziną czy znajomymi przy ciekawej grze planszowej zaginie zupełnie, że ludzie będą każdą formę rozrywki opierać o najnowsze elektroniczne sprzęty.

gra planszowa "cywilizacja"

Autor: Hubert Figuière
Źródło: http://www.flickr.com
A jednak wbrew temu, co prorokowało wiele osób, ten czarny scenariusz się nie spełnia. Rzecz jasna rozrywki na komputerach zatrzymać się nie da, bo nie jest to wykonalne, lecz w ostatnich latach coraz więcej osób sięga po jedną z najstarszych form rozrywki, to znaczy gry planszowe.

W tego typu gry ludzie grali od wieków, a obecnie ten rodzaj rozrywki przeżywa ogromny boom. Bardzo zaczęli się przyczyniać do tego wydawcy takich gier, w każdym sezonie powstaje kilka pozycji, które stają się światowymi hitami. Dzisiaj wydawane gry planszowe mają niekiedy bardzo skomplikowaną fabułę i dostarczają zabawy na wiele godzin grania. Gry planszowe można obecnie kupić w dużej ilości miejsc.

Zaintrygowała Cię taka wiadomość? Jeżeli chcesz zobaczyć więcej, sprawdź na stronie (http://lemonroom.pl/fototapety-155-mapa-swiata.html) podobne artykuły, one także są na ten temat.

Hipermarkety dostrzegły już potencjał tych gier i coraz więcej pozycji pojawia się na sklepowych półkach.

Otwierane są również specjalistyczne sklepy internetowe z grami, w których nie tylko można zakupić pudełka z grami, lecz również sporo potrzebnych graczom dodatków i akcesoriów. Zakupów można dokonać na przykład tu. W większych miejscowościach, przykładowo takich jak Wrocław, Kraków czy Warszawa, działają również stacjonarne sklepy, które posiadają szeroką ofertę dla wielbicieli tej rozrywki. W większości tego typu sklepów można się spotykać z innymi miłośnikami grania i wspólnie spędzić wolne popołudnia przy nowych tytułach, często są też organizowane turnieje dla chętnych.