Zostań swoim osobistym projektantem czyli sztuka samodzielnego wykonywania biżuterii.

Każda z nas niezależnie od okazji marzy o tym, aby wyglądać pięknie i przede wszystkim oryginalnie. Nie każda kobieta może sobie także pozwolić na strój od znanego projektanta czy stylisty. Co zrobić, aby wyglądać świetnie i niepowtarzalnie małym nakładem finansowym?

biżuteria

Autor: Marek Wójcicki
Źródło: Kate&Kate

Odpowiedź jest banalna – skupić się na dodatkach, które w doskonały sposób podkreślą zwykłą kreację. Unikalność dodatków zapewnimy sobie wykonując je samodzielnie – z koralików, kolorowych nitek, cekinów a także z metalu i drewna. Poniżej kilka pomysłów nie tylko na stworzenie swoich arcydzieł ale także perfekcyjny sposób na zagospodarowanie sobie wolnego czasu w oryginalny sposób.

Wspaniałe rękawiczki nie tylko na chłodne dni

Pierwszą propozycją urozmaicenia zwykłego stroju jest przyozdobienie codziennych rękawiczek. Mitenki, bo o nich piszemy, to rękawiczki bez palców, które były znane już w osiemnastym wieku a które teraz przeżywają swój modowy come back. Mitenki mogą być koronkowe, wełniane, jedwabne a nawet futrzane. Możemy je wzbogacić doszywając koraliki, piórka, koronki czy cekiny projektując swoją kompozycję. Mając już ciepłe i ozdobne rękawiczki czas pomyśleć o biżuterii. Doskonałym rozwiązaniem będzie własnoręczne wykonanie kolczyków – z modeliny lub ozdabiając kawałki drewna, szkła, plastiku czy tkanin. Śliczny i oryginalny wygląd na pewno zapewnią nam kolczyki z modeliny. Zaletą takiej ozdoby jest brak limitów – możemy wykonać z niej wszystko, co tylko zechcemy mieć zawieszone na uszach zaczynając od drobnych ciasteczek po ukochane zwierzaki czy bohaterów z filmów.

Idol na uszach – czemu nie?

biżuteria

Autor: Kate&Kate
Źródło: Kate&Kate

Bardzo dużą sławą cieszą się twarze znanych aktorów czy gwiazd muzyki widniejące na biżuterii.

Chcesz znaleźć coś podobnego na prezentowany w tym miejscu wątek? Kliknij tu – ta wiarygodna oferta (http://www.salon4you.pl/) z pewnością może rzucić nowe światło.

Niewiele z nas wie, że kolczyki z takim motywem możemy wykonać samodzielnie. Sposób ten nazywa się decoupage. Kolczyki sklep plastyczny decoupage możemy stworzyć z ulubionego materiału – metalu, szkła czy fragmentu plastiku. Metoda polega na naklejeniu motywu z chusteczki czy serwetki nadając mu dowolny kształt do powierzchni materiału. Własnoręcznie wykonanie ozdoby to doskonały sposób na oryginalny wygląd i ożywienie banalnej kreacji. Nie potrzeba na to ani ogromnych nakładów finansowych ani wielkich umiejętności manualnych, do ich zrobienia wystarczy pomysł i zapał.

Źródło: Artillo