Czym kieruje się narzeczony, a czym narzeczona przy wyborze sali weselnej na uroczyste party

Niektóre z chwil ludzkiego życia pozostają na tyle uroczyste i istotne, że należy się do nich właściwie przygotować. Kluczowym, o ile nie najważniejszym, wydarzeniem bywa wesele. Nikogo już nie frapuje fakt, że starania rozpoczynają się nawet na 2 lata przed zapowiedzianą ceremonią. Suknię na wesele czy frak trzeba zamówić odpowiednio wcześniej, szczególnie jeżeli narzeczeni są niepobłażliwi albo… prezencje ich figury bywają mocno odbiegające od normy. Rewelacyjna orkiestra również ma zajęte w kalendarzu wszystkie najbliższe weekendowe wieczory. W większości przypadków jednak przygotowania weselne zaczynają się od zabukowania sali weselnej. Przekonajmy się, co przesądza o tym, że dana para narzeczonych (a czasem także jej rodzice) wybiera tę, a nie inną salę.

Sesja ślubna

Autor: Katsu Nojiri
Źródło: http://www.flickr.com
Na dobry początek uściślijmy, że ceremonia zaślubin ma się odbyć na nad morzem, a precyzyjniej w Gdańsku. Narzeczona od urodzenia jest zameldowana w tym mieście, a dodatkowo jest oczarowana wyglądem najpiękniejszego tutaj kościoła, czyli Kościoła Wniebowzięcia NMP i nie wyobraża sobie ceremonii ślubnej w innym miejscu. A jak narzeczeni rozpoczną swoje poszukiwania? W taknarzeczeni (przenieś mnie do strony)jak każdy – od przeszukania zasobów internetu. Wystarczy wklepać w wyszukiwarkę hasło sale weselne (www.saladlaciebie.com/sale-weselne/myslenice.html) Gdańsk, aby przekonać się, jak dużo jest interesujących ofert: od tych maleńkich salek restauracyjnych na skromne weselne party, po potężne aule w 4-gwiazdkowych kompleksach hotelowych (sprawdź tutaj). Dobór tego najodpowiedniejszego miejsca musi z pewnością potrwać, a może nawet stać się początkiem pierwszej, jeszcze niemałżeńskiej zwady.
Narzeczonej będzie szczególnie zależeć na estetycznym wyglądzie sali. Będzie zapewne chciała, aby sala miała duże okna, a najlepiej jeszcze taras z wyjściem do ładnie zaprojektowanego ogródka. Niewiasta skontroluje stan zastawy na weselny ślub (widelce mają lśnić czystością, a talerze prezentować się jak nowo zakupione). Nie bez znaczenia będzie też uprzejma obsługa. Hasło sale weselne Gdańsk musi się bezspornie łączyć się z bezpłatnym apartamentem na noc poślubną dla świeżo upieczonych małżonków.

Z kolei narzeczony zwróci uwagę na czysto warsztatowe sprawy. Przypilnuje, aby wszyscy goście mieli wystarczająco dużo miejsca przy rodzinnym stole i dzięki temu czuli się swobodnie. Sprawdzi, czy mozaika nie jest za śliska i czy orkiestra będzie w stanie bez zbędnych ruchów podłączyć swoje instrumenty do prądu. Najważniejsze jednakże będą sprawy finansowe. Jeżeli budżet jest raczej niewielki, należy wybrać mniej ekskluzywną salę, usytuowaną gdzieś poza obrębem wielkich miast. Jeśli jednak bardziej elegancka sala przypadła mężczyźnie do gustu, wówczas nie będzie chciał z niej zrezygnować i z pewnością nieco się potarguje.